Jūratės Kalvaitienės autorinių papuošalų paroda „Gelmės“

Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) 2022 m. balandžio 2–30 d. veikia Jūratės Kalvaitienės (Kaunas) autorinių papuošalų paroda „Gelmės“.

Jūratės Kalvaitienės autorinis papuošalas (fragmentas).
Jūratės Kalvaitienės autorinis papuošalas (fragmentas).

Pirmoji mano darbovietė, baigus Kauno technologijos universiteto studijas, buvo Kauno dailės kombinatas. Jame susipažinau su menininkais, jų kūryba, ir supratau, kad menas mane žavi labiau nei technikos mokslai. Tačiau tik 2014 m. grįžau prie savo jaunystės svajonių – ėmiau kurti autorinius papuošalus, kuriuose naudoju natūralias gamtines medžiagas – akmenis, perlus, krištolą, tauriuosius metalus ir kt.

Su laiku pradedu žiūrėti į daugelį dalykų giliau. Tik tada atsiveria galimybė matyti ne tik paviršutinį blizgesį, bet ir vidinį grožį visur: ir gamtoje, ir žmonėse. Savo darbais perduodu žinią, kad turime tausoti visa tai, kas trapu, ir džiaugtis gamtos dovanomis, jas išsaugodami.

Nuolat siekiu tobulėti, ieškau naujų estetinių sprendimų ir pastebiu, kad mane vis labiau užburia paslaptingas natūralių akmenų žavesys. Viliuosi, kad parodos žiūrovai mano papuošaluose atras tai, kas sušildys Jų širdis.

Jūratė Kalvaitienė

Menininkė įvairiuose Lietuvos miestuose yra surengusi dešimt parodų. Jos kūriniais puošiasi žinomos Lietuvos ir užsienio šalių moterys: diplomatės, menininkės, verslininkės, žurnalistės.

Paroda Antano Mončio namuose-muziejuje veiks iki balandžio 30 d.

Leave a Reply