Jubiliejinė Isroildžon Baroti paroda „(Inte)gracija”

2017 m. spalio 13 d., penktadienį, 18 val. Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma jubiliejinė Isroildžon Baroti paroda „(Inte)gracija”.

dugnas1

Isroildžon Baroti. „Dugnas“ (fragmentas). 2017 m., keramika.

2017 metų spalio mėnesį klaipėdietis dailininkas-keramikas Isroildžon Baroti švęs savo 60-metį. Ši proga ir įdomus bei sudėtingas autoriaus gyvenimo ir kūrybos kelias padiktavo dailininkui kūrybinę temą, kuria jis norėtų padiskutuoti su visuomene. Juolab kad ši tema tampa labai svarbia šių dienų aktualija ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje.

„(Inte)gracija” . Taip pavadintas Isroildžon Baroti kūrybinis projektas, kuriame autorius bandys ir pasidalinti asmeninėmis patirtimis bei įžvalgomis, ir pafilosofuoti sudėtinga nūdienos konfliktų, priešpriešų, o kartu ir nuostabaus kitimo, prisitaikymo ar net atsinaujinimo tema.

Keramikas I. Baroti į Klaipėdą atvyko iš tolimos Tadžikijos prieš 35 metus. Nuo pirmų gyvenimo Lietuvoje dienų suprato, kad, norint čia pritapti ir kurti, reikės integruotis į šios šalies gyvenimą, pažinti jos kultūrą, gyvenseną, papročius. Bet kartu žmogui visada labai svarbu išsaugoti savąjį identitetą, savas kultūrines šaknis. Naujoje aplinkoje bet kokia gyvybė turi ne tik prisitaikyti prie esamų sąlygų, pamilti naujuosius namus, bet ir išsaugoti savo išskirtinumą, savo genetines vertybes. Toks kelių kultūrų susiliejimas į vieną neretai duoda labai įdomų rezultatą. Ne veltui pats žodis integracija (lot. integratio) reiškia atnaujinimą, atstatymą, dalių, elementų jungimą(si) į visumą. Analizuojant integraciją, susiduriama su šio termino apibrėžimo problema. Integracija gali būti suvokiama kaip statiškas arba kaip dinamiškas reiškinys, kaip išdava arba kaip vyksmas. Taigi, integraciją galimą apibrėžti skirtingai: kaip procesą ar rezultatą.

Įdomu ir tai, kad kūrybos medžiaga – molis yra labai tinkamas kitokių medžiagų integravimui į save. Tai leidžia dailininkui eksperimentuoti išraiškos priemonėmis: jungti įvairias medžiagas ir detales į visumą, derinti įvairius molio degimo metodus ir technologijas. Visa tai suteikia galimybę parodos autoriui prabilti į visuomenę ne tik siužetine parodos koncepcija, bet ir ne mažiau iškalbia formos bei plastikos išraiška (gracija).

Integracija – nepaprastai plati sąvoka. Analizuodamas ją dailininkas gali paliesti įvairiausias egzistencines temas. Todėl keramikos skulptūrų paroda, nagrinėjanti šiuolaikinės integracijos aspektus, gali tapti įdomiu renginių ciklo „Lietuvos kultūros sostinė Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas 2017″ akcentu.

Baroti galerijos informacija

Leave a Reply