Jaunųjų menininkių kūryba KKKC Parodų rūmuose: „Ar ji ateina?”

2020 m. vasario 28 d., penktadienį, 18.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma paroda „Ar ji ateina?”, kuratorė – Laura Stasiulytė-Gudaitė. Renginio metu vyks Saulės Miežytės performansas „Melanin print”.

3_Saules_Miezytes_performansas_foto_Lukas_Gruseckas

Saulės Miežytės performansas „Melanin print“. Luko Grušecko nuotr.

„Ar ji ateina? / Is she coming?” – grupinė paroda, pristatanti jauniausios kartos debiutuojančių menininkių Agnės Masilionytės, Austėjos Masliukaitės, Saulės Miežytės ir Aistės Marijos Stankevičiūtės kūrybą.

Parodoje siūloma iš arčiau pažvelgti į jau „Youtube” bei nesibaigiančio internetinio naršymo laikais užaugusios kartos kūrėjų keliamus klausimus, siekiama atskleisti jų kūrybines refleksijas, susijusias su šiandienos virtualaus ir realaus pasaulių hibridizacijos procesais, kūno, lyties, populiariosios kultūros, medijų ir jų percepcijos klausimais.

Menininkių kūryboje persipina troškimai ir vaizduotė, simuliacijos ir stimuliacijos – (ne)tikros situacijos: dirbtinė saulė – Saulės Miežytės šviesų instaliacijoje; kompiuterio sugeneruota malonumo / skausmo vokalizacija – Aistės Marijos Stankevičiūtės garsinėje instaliacijoje; kibernetinis slampinėjimas doxyspottingo gatvėmis – Agnės Masilionytės kūrinyje; nevalgomas saldainis ir netikri norai – Austėjos Masliukaitės objekte.

1_Aiste_Marija_Stankeviciute_Ar_ji_ateina_II

Aistė Marija Stankevičiūtė, „Ar ji ateina?“ (fragmentas)

Apie autores

Agnė Masilionytė (g.1998) gyvena ir kuria Vilniuje. Šiuo metu Vilniaus dailės akademijoje studijuoja fotografijos ir medijos meną. Dalyvauja įvairiose tarptautinėse praktikose, domisi kolektyvinės atminties tema, tyrinėja, kaip keičiasi mūsų vaizdų suvokimas tobulėjant technologijoms, vykstant fizinio ir virtualaus pasaulio maišymuisi, domisi skaitmeninio, internetinio laiko klausimais.

Austėja Masliukaitė (g. 1993) – Klaipėdoje gimusi menininkė, gyvenanti ir kurianti Vilniuje. Studijas pradėjusi nuo matematikos ir chemijos mokslų Edinburge, vėliau pakeitė kryptį ir baigė Fotografijos ir medijos meno bakalaurą Vilniaus dailės akademijoje bei Neapolio dailės akademijoje. Šiuo metu studijuoja semiotiką Vilniaus universitete. Kūrėja rašo ir verčia tekstus, dalyvauja įvairiuose šalies ir užsienio meno projektuose, tarp jų – ir kaip atlikėja 58-ojoje Venecijos bienalėje.

Saulė Miežytė (g. 1997) gyvena ir kuria Vilniuje. Baigė studijas Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje bei School of Fine Arts Atėnuose. Pagrindinė domėjimosi sritis – fotografija ir fotografija praplėstame lauke. Šiuo metu dirba su mados fotografija profesionalioje studijoje, dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Aistė Marija Stankevičiūtė (g.1998) gyvena ir kuria Vilniuje. Studijuoja fotografiją ir medijos meną Vilniaus dailės akademijoje bei aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno procesuose, rašo tekstus internetiniams kultūros dienraščiams.

Paroda veiks iki 2020 m. kovo 22 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Informuojame lankytojus, kad renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl jie gali būti matomi socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje publikuojamose renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose.

Leave a Reply