Ingridos Mockutės-Pocienės parodos „Ne pirmą naktį nelauki sapno“ paskutinioji jungtis

Šie metai kupini iššūkių ir naujovių. Ne viena įstaiga buvo priversta užtrenkti duris ir keltis į virtualią erdvę. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka neliko nuošaly – kultūriniai bei edukaciniai renginiai tapo prieinami bet kurioje pasaulio vietoje, naudojantis bibliotekos Facebook paskyra.

Fotomenininkė Ingrida Mockutė-Pocienė ir jos paroda „Ne pirmą naktį nelauki sapno“. Rosanos Lukauskaitės nuotr.
Fotomenininkė Ingrida Mockutė-Pocienė ir jos paroda „Ne pirmą naktį nelauki sapno“.
Rosanos Lukauskaitės nuotr.

Nuo 2020 m. spalio 23 d. čia galėjote rasti virtualią Ingridos Mockutės-Pocienės parodą „Ne pirmą naktį nelauki sapno“. Ši paroda tapo tarsi tamsėjančio rudens, virstančio į atšiaurią žiemą, simbolis. Kiekvieną penktadienį performatyviai buvo pristatoma nauja fotografija ir užrašomi vis kiti žodžiai. Tai poezijos ir fotografijos meno jungtis, atsiradusi iš autorės asmeninių išgyvenimų:

„Visa tai – apie paros metą, kai fiziškai išlaikydami ryšį su aplinka, joje dalyvaudami, iš dalies prarandame su gyvenimu sąmoningą kontaktą. Miego būsena – vienintelis laikas, kai nutraukiami visi saitai su dabartimi, kai praktiškai prarandi save tokį, koks esi, su visomis dienos sėkmėmis ir nesėkmėmis, pasakytais ir nepasakytais žodžiais. Vien tam, kad įgytum galimybę regėti save praeityje, ateityje ir laike, kurio niekada nebuvo ir niekada nebus. Bet tas žinojimas kartu su atgautomis jėgomis aplankys tik nubudus.“

Visas renginių ciklas bei baigiamasis parodos „Ne pirmą naktį nelauki sapno“ renginys vyks gruodžio 22 d. 17 val. bibliotekos Facebook paskyroje. Šis renginys – tai tarsi visų performansų apibendrinimas bei kvietimas dar kartą apžvelgti visas fotografijos ir poezijos jungtis, įsiklausyti į save. Renginyje dalyvauja menotyrininkė Danguolė Ruškienė.

Kviečiame kartu sekti šios neįprastos, tačiau neabejotinai užburiančios parodos kaitą. Daugiau informacijos – ČIA.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos informacija

Leave a Reply