„In memoriam”: išėjusiųjų kūrybos paroda Naujojoje Klaipėdos galerijoje

2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22) atidaroma paroda „In memoriam” (iš Edmundo Kolakausko kolekcijos).

jusionis

Algimantas Jusionis, „Mėlynas vakaras 2“, 2001 m., 131 x 135 cm, drobė, aliejus

Parodą, skirtą Anapilin išėjusių Klaipėdos dailininkų atminimui, Naujojoje Klaipėdos galerijoje rengia Edmundas Kolakauskas, garsus meno kolekcininkas, sukaupęs didžiulę ir, ko gero, vertingiausią Lietuvos bei Klaipėdos dailininkų kūrinių kolekciją.

Pirmoji paroda „In memoriam” vyko prieš dešimtmetį, 2008 metais. Per tą laiką amžinybė pasikvietė ne vieną talentingą menininką, tačiau jų darbai liko čia, su mumis, ir šioje parodoje mes galėsime juos, saugomus privačioje E. Kolakausko kolekcijoje, pamatyti.

Algimantas Jusionis, Rimvidas Jankauskas-Kampas, Vydas Pinkevičius, Valdimaras Kalninis, Linas Julijonas Jankus, Arūnas Mėčius, Algirdas Taurinskas, Angelas Gabrielaitis – visa plejada talentingų Klaipėdos dailininkų, palikusių ryškų pėdsaką mūsų dailės istorijoje, savo kūrinių dėka trumpam sugrįš susitikti su mumis. Vyresnei kartai tai bus senų bičiulių susitikimas, o jaunimui galbūt – pirmoji pažintis.

Kolekcininkas, LDS Klaipėdos skyriaus garbės narys E. Kolakauskas jau daugelį metų dosniai dalinasi sukauptos kolekcijos lobynais parodose. „Tai gyva mūsų krašto dailės istorija, ir tik mūsų valioje, ar ji nukeliaus į užmarštį, ar mes ją prikelsime naujam gyvenimui, – sako jis. – Šioje parodoje bus eksponuojami tapybos ir grafikos darbai. Paroda bus įdomi ir moksleiviui, ir žinovui. Vieni galės sekti dailės raidą, kiti – tiesiog prisiminti ir gyva akimi apžvelgti žinomų, mėgstų dailininkų kūrybą.”

Lapkričio mėnuo – susikaupimo, rimties ir atminimo laikas. Visų Šventųjų dieną artimųjų ilgesį žymėjome žvakių liepsna, Anapilin išėjusius kūrėjus prisiminsime žvelgdami į Naujojoje Klaipėdos galerijoje eksponuojamus jų nemirtingus darbus.

Paroda truks iki 2018 m. gruodžio 12 d.
Naujoji Klaipėdos galerija dirba: I–V nuo 11 iki 18 val., VI – nuo 11 iki 16 val.

Leave a Reply