IKRA galerijoje – Tomos Šlimaitės paroda “Pareidolijos”

IKRA galerija, įsikūrusi “Kultūros fabrike” (Bangų g. 5A), II aukšto fojė pristato Kultūros fabriko rezidentės, grafikės Tomos Šlimaitės tapybos darbų parodą „Pareidolijos”.

toma_ slimaite_Pareidolijos

Toma Šlimaitė. “Pareidolijos”

Anot parodos autorės Tomos Šlimaitės, tapybos ciklo „Pareidolijos” kūriniai neturi siužeto, nepasakoja istorijos, nebando būti dirbtinai rafinuoti ar gilūs – darbai kalba žaisminga vizualine kalba. Netikėtai susidariusios abstrakčios, veržlios dėmės mechaniškai sukurtame fone kuria dvilypiškus jausmus, kurie dar labiau išryškėja atidžiai įsižiūrėjus į paveikslus –primena mūsų pasąmonėje užkoduotus objekto vaizdinius, suvokiamus kaip konkrečiai žinomus jau matytus vaizdus.

Kūriniuose galima įžvelgti statišką, pasikartojančių linijų nuaustą foną, tai lyg chameleoniškas audinys, įvairiais pereinamais atspalviais kuriantis ir romantišką melancholiją, ir kontrastingą vibraciją. Objekto vaizdiniai – dėmės, išgautos pasitelkus vandenį, kuria netikėtas momentines formas ir kintančią nuotaiką: burbulų puota virsta į kamuolinius debesis, medūza ištirpsta rasos lašuose, pupų lietus išryškėja kalnų horizonte ir išnyksta rūke… Visa tai tarsi užkoduoti simboliai, besislapstantys darbuose ir reikalaujantys Z. Freudo analitinės analizės.

Netradiciniuose tapybos darbuose vyrauja eksperimentinis dėmuo, procesas įgauna svarbą, o galutinis rezultatas išgaunamas netikėtu, neretai greitu efektu. Kurdama darbų ciklą „Pareidolijos” menininkė pasiduoda spontaniškumui, ekspresyviam jausmui – proto ir jausmo kova nuolat lydi jos kūrybą. Jausmas pasiduoda protui, pastarasis įsijungia tik pradedant ieškoti konkretaus ar žinomo objekto vaizdinio iš atsitiktinių dėmių. Šis žiūrovo spėliojimas ir monologinis mąstymas suteikia parodai žaidimo formos elementų – tai realaus egzistuojančio mūsų pasaulio ir pasąmonėje glūdinčio idealizmo samplaikos derinys ir kova…

Paroda veiks iki balandžio 19 d.

Apie IKRA galeriją

IKRA galerija – tai multifunkcinė erdvė, pristatanti Baltijos šalių mados, dizaino ir meno kūrėjų pasiekimus bei inovacijas. Atstovaujame protingo vartojimo ir apsipirkimo kultūrai ir pateikiame savo klientams gero dizaino, kokybės ir kainos santykį. Stacionari mūsų pasiūla nedidelė, tačiau kruopščiai ir tikslingai atrinkta. Ženklų pristatymo renginiai ir ekspozicijos galerijoje sudaro sąlygas susipažinti su daug platesniu mados, dizaino ir meno kūrinių bei produktų kontekstu.

Galerijos tikslas yra sukurti platformą, kurioje kūrėjai susitiktų su kokybe, išskirtinumu bei dizainu suinteresuotais žmonėmis, kurių poreikių nebepatenkina masinė prekybos centrų pasiūla. Galerija siekia tapti alternatyva išskirtinių poreikių publikai, vertinančiai kultūros ir kūrybinių industrijų pasiekimus bei inovacijas.

Mūsų veikla apima galerijos, dizaino parduotuvės, projektų erdvės bei MMD (mados, meno ir dizaino) agentūros funkcijas: galerijoje rengiame parodas ir pristatome šiuolaikinio meno; fotografijos ir grafinio dizaino kūrėjų darbus. Dizaino parduotuvėje prekiaujame Baltijos šalių mados ir dizaino kūrėjų darbais. Rengiame pristatomuosius ir edukacinius projektus: ženklų pristatymus, susitikimus su kūrėjais, seminarus, paskaitas, dirbtuves bei POP-UP iniciatyvas. Atstovaujame IKRA GALERIJOS ženklams Lietuvoje ir užsienyje bei rengiame tarptautinį Baltijos šalių mados festivalį IKRA MADA, šiemet vyksiantį 4-ą kartą.

Leave a Reply