Į KKKC Parodų rūmus grįžta “KITI 6”

Liepos 24 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose, I aukšto salėje (Didžioji Vandens g. 2), Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius pristato fotografijų parodą KITI 6. Šiais metais projekte dalyvauja trys autoriai: Paulius Butkus, Valus Sonov ir Tomas Urbelionis. Projekto kuratorius – Darius Vaičekauskas.

Paulius_Butkus

Pauliaus Butkaus nuotrauka

Šeštus metus iš eilės uostamiestyje vykstančio projekto misija – pristatyti mažai žinomus ar visai nežinomus fotografijos kūrėjus. Pagrindinis projekto tikslas išlieka toks pat – suvienyti fotografijos srityje dirbančius autorius ir suteikti jiems galimybę prisistatyti parodinėje erdvėje ir tokiu būdu atkreipti dėmesį į jų kūrybą bei stimuliuoti įsiliejimą į jau susiformavusį fotografijos menininkų sluoksnį. Projektas KITI sudaro sąlygas ne tik naujų kūrėjų pirmai pažinčiai, bet ir išsamesnei pastarųjų metų jų kūrybos apžvalgai ar net analizei.

Projektas KITI 6 ir toliau pristato naujus vardus, nematytus autorių kūrinius. Šiais metais taip pat bus siekiama išprovokuoti diskusiją apie šiuolaikinės fotografijos sampratą, atkreipiant dėmesį į ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių fotografijos dabartines tendencijas, – visi parodos dalyviai jau ilgą laiką gyvena ir kuria užsienyje. Kaip ir lig šiol vykusiuose KITI projektuose, pagrindiniai autorių atrankos kriterijai – aktyvi kūrybinė veikla ir visiškas arba mažesnis žinomumas profesionalaus meno lauke. Neabejotinai tai – ryškūs, ambicingi lietuvių kūrėjai, nebūtinai gyvenantys Lietuvoje, kuriantys įvairiomis technikomis bei technologijomis, skirtingomis temomis, bet būtinai kryptingai dirbantys fotografijos srityje.

Projektas KITI ir toliau išlieka tolerantiška ir perspektyvia naujų autorių kūrybinių ieškojimų ir eksperimentų erdve. Čia galima ne tik sutikti (ir pažinti) kitaip mąstančius ir kitaip kuriančius fotografus, bet ir apčiuopti naujai besiformuojančias Lietuvos fotografijos tendencijas.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki 2015 m. rugpjūčio 30 d.

KKKC Parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11.00 – 19.00 val.

Leave a Reply