Giruliuose – Antano Jasenkos tapybos paroda „Paviršiai“

Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A, Klaipėda) 2022 m. liepos 1 d., penktadienį, 17.30 val. vyks kompozitoriaus, režisieriaus, tapytojo Antano Jasenkos kūrybos vakaras ir personalinės tapybos parodos „Surfaces / Paviršiai“ atidarymas. Parodą ir kūrybą pristatys dailėtyrininkė  doc. dr. Dalia Karatajienė. Vakarą iliustruos A. Jasenkos atliekama muzika.

Antanas Jasenka, iš ciklo „Surfaces / Paviršiai“. 2021 m., popierius, aliejinė pastelė.
Antanas Jasenka, iš ciklo „Surfaces / Paviršiai“. 2021 m., popierius, aliejinė pastelė.

„Surfaces / Paviršiai“ – erdvėlaikio sritis, apribota sisteminių įvykių. Tai riba, skirianti geometrinį kūną, mintį, sąvoką nuo išorės, jos poveikio bet kuria kryptim.

…Dėl labai stipraus gravitacijos lauko iš paviršių (mikro / makrokosmoso) negali ištrūkti nei medžiaga (pvz., elementariosios dalelės), nei elektromagnetinės bangos (pvz., šviesa). Tokio erdvėlaikio kūrimas man yra begalybės sąvoką ar net reiškinys. Taigi, mano abstrakcijos tiek muzikoje, tiek tapyboje dažnu atveju yra susietos su erdvės ir laiko neigimu, kai erdvėje dingsta laikas, o laike – erdvė.

…Jei turėčiau ką nors pasakyti apskritai apie savo paveikslų tematiką, sakyčiau, kad tai nėra interjerinis peizažas, natiurmortas ar portretas. Man menamas peizažas, natiurmortas, portretas yra paviršius – struktūra, kitas neegzistuojantis realybėje erdvėlaikis, apibūdinamas kaip figūratyvus-reflektyvus abstrakcijos modelis, reflektuojamas figūratyvumas abstrakcijoje. Šiame laike, politizuotame, socialiame laike, karo laike, begalybės sąvoka yra viską išsprendžiantis veiksnys.

…Primirštus paviršius prisimenu nuolatos. Tiek istorine, tiek anti-laiko prasme. Šį kartą – su aliejinės pastelės pagalba popieriuje.

Antanas Jasenka

Apie autorių

Antanas Jasenka yra Lietuvoje ir užsienyje žinomas kompozitorius, kuriantis ir šiuolaikinę akademinę, ir eksperimentinę muziką. Nuo 2008 m. A. Jasenka yra elektroninės muzikos atlikėjų kolektyvo „Diissc Orchestra“ narys. 2010–2015 metais buvo didžiausio Baltijos šalyse elektroninės muzikos festivalio „Jauna Muzika“ meno vadovas.

Meno pasaulyje A. Jasenka žinomas ir savo labai įdomia bei gilia tapyba. Menininkas yra surengęs ne vieną personalinę tapybos parodą Lietuvoje ir užsienyje, ši, pristatoma bibliotekos Girulių padalinyje, – jau devintoji.

Paroda veiks iki liepos 30 d.

Bibliotekos darbo laikas: II–V 10–18 val. (pietų pertrauka 13–13.30 val.), VI 10–17 val.

Leave a Reply