GALERIJOJE „SI:SAID” – VYTAUTO VIRŽBICKO PARODA

Rugpjūčio 14 d., penktadienį, 18 val. galerijoje „Si:said” (Galinio Pylimo g. 28, Klaipėda) atidaroma skulptoriaus Vytauto Viržbicko paroda „Tokia, iki banalumo, prasmė”. Parodoje eksponuojami naujausi, dar niekur nerodyti V. Viržbicko kūriniai.

Jurgos_Sako_nuotr

Jurgos Sako nuotr.

Autorius persvarsto prasmės, laiko patirties, būties sąvokas:

‒ Ką turi omenyje sakydamas „visų tų dalykų”?
‒ Na, visų tų dalykų! Kad jų tiesiog neliktų, nors trumpam pasimirštų. O tuomet tiesiog mėgautumeisi laiku. Juk tokia turėtų būti prasmė?
‒ Kieno?
‒ Gyvenimo. Laiko patyrimo.

Vytautas Viržbickas (g. 1987) Vilniaus dailės akademijoje įgijo skulptūros bakalauro ir magistro laipsnius, gyvena ir kuria Vilniuje. Menininkas kūryboje vadovaujasi estetinės pajautos, vizualumo ir metaforinės kalbos santykio principu. Suprasdamas kaip rizikinga balansuoti tarp fundamentalių vertybių, tokių kaip, pavyzdžiui, pastovumas, meilė, nuoširdumas ar kitos, skulptūrinėmis instaliacijomis bando ir vėl jas priartinti prie skubančio žiūrovo žvilgsnio. Tokiu būdu jausmas, o ne konceptuali išraiška, tampa svarbiausi. Pasak menotyrininkės Danutės Gambickaitės, „daugelis Vytauto kūrinių yra savotiškos asmeninės istorijos, asmeninis asmeninių mitų konstravimas, kurį įkūnija jautriai ir preciziškai suvaldyta forma bei atmosfera”.

Paroda veiks iki rugsėjo 5 d. Galerijos darbo laikas II‒V 14–18 val.

Leave a Reply