Galerijoje „Si:said“ – parodų pabaiga ir pradžia

2021 m. liepos 2 d., penktadienį, 16 val. galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) mėnesį vykusią personalinę Dano Aleksos parodą „75 kilogramai ir spindulys“ užbaigs pasivaikščiojimas su autoriumi.

Dano Aleksos parodos „75 kilogramai ir spindulys“ ekspozicijos fragmentas. „Si:said“ archyvo nuotr.
Dano Aleksos parodos „75 kilogramai ir spindulys“ ekspozicijos fragmentas. „Si:said“ archyvo nuotr.

Parodoje „75 kilogramai ir spindulys“ miestas yra kūno tęsinys. D. Aleksa lankytojus kviečia pasivažinėti miesto gatvėmis maršrutiniu autobusu. Kūnas amortizuoja gatvių nelygumus, posūkiuose juntama įcentrinė jėga, kuri apskaičiuojama kūno svorį padauginus iš autobuso greičio, pakelto kvadratu, ir gautą rezultatą padalinus iš posūkio spindulio. Kažkuriuo momentu sąmonė ištrūkusi iš kūno nubėga namų sienomis, žmonių siluetais, reklamų užrašais, užkliūdama už medžių šakų, pranerdama požeminėmis perėjomis. Budrumas sugrįžta  po kelių minučių. Susivokiame priklausę miestui. Žemėlapių fragmentai, gatvių linijos, tvarkaraščių minutės, sankirtos, persėdimai, vėlavimai  – visa tai aplinkybių erdvė, į kurią nukelia parodos maršrutas.

Danas Aleksa (g. 1971) – skulptorius, objektų, instaliacijų ir performansų kūrėjas. 1997-aisiais baigė Vilniaus dailės akademiją ir įgijo skulptūros specialybę. Parodose dalyvauja ir rengia personalines parodas nuo 1997 m. 2012 metais tapo Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nariu. Gyvena ir kuria Vilniuje.

Karolinos Latvytės-Bibiano kūrinys. „Si:said“ archyvo nuotr.
Karolinos Latvytės-Bibiano kūrinys. „Si:said“ archyvo nuotr.

Liepos 6 d., antradienį, 16 val. atidaroma grupinė jaunųjų kūrėjų paroda „Petrichoras”. Parodos dalyviai ‒ Sandra Kvilytė, Monė Kielė, Milan Prokeš, Karolina Latvytė-Bibiano.

Žodžio „petrichoras“ reikšmėje slepiasi stulbinanti, tuo pačiu itin subtili ypatingo reiškinio kilmė – tai žemės kvapas, apgaubiantis kiekvieną po smarkaus lietaus. Šiame iš gamtos skolintame pavadinime slypi pagrindinis parodos tikslas – atkreipti dėmesį į neregimą, juslėmis vos apčiuopiamą natūralią gamtos tėkmę, jos vyksmą ir būtį. Parodoje eksponuojamos keturios gana skirtingos, tačiau į vieną parodą sudėtos patirtys.

Paroda veiks iki liepos 30 d.

Projektus finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Galerijos „Si:said“ informacija

Leave a Reply