Galerijoje „si:said” ‒ Henriko Riškaus paroda „Random”

2018 m. rugpjūčio 31 d., penktadienį, 18 val. galerijoje „si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma personalinė Henriko Riškaus (aka H2) paroda „Random”.

h2_Henrikas_Riskus

Projektas „Random”, pristatomas parodos formatu, tyrinėja tikimybės galimybę, galutinį rezultatą. Tai vyksta ridenant kauliuką, apverčiant monetą arba kitomis interaktyviomis priemonėmis, kurios atsitiktinumo principu nurodo, „kas bus” ir „kas nebus” kūrinio dalis. Taip vizualios abstrakcijos kuria tarsi dvejetainį kodą, atverdamos daugiau erdvės universalioms interpretacijoms. H. Riškaus kūrybinė praktika remiasi generatyvaus meno principais, kur menininko sistemos taisyklės veikia ir lemia procesą. Tuo pačiu metu šis procesas yra šiek tiek nepriklausomas arba autonomiškas, ir prasidedantis vyksmo metu arba užsibaigiantis jau visiškai įgyvendintu kūriniu. Pasak autoriaus, nepriklausomai nuo proceso, visos tikėtumo-netikėtumo galimybės ir yra tikrasis grožis.

Henrikas Riškus (g. 1987), dar žinomas kaip H2, 2009-aisiais Vilniaus dailės akademijoje baigė grafinio dizaino bakalaurą. Tarpdisciplininio meno kūrėjas jungia estetiką ir chaosą tiek analoginėje, tiek skaitmeninėje medijose. Kuria abstrakcijas ir modelio kūrinius (koliažus, muzikinius video-, gatvės, generatyvų ir plakatų meną), kurių sprendinius pritaiko vidaus ir viešosioms erdvėms. Dar kūrybos pradžioje, piešiant grafičius, susiformavo išskirtinis grafinis stilius, atsiradęs iš griežtai taikomų ir apskaičiuotų estetinių taisyklių, kurios formuoja tinklus, modelius bei žaismę erdviniais negatyvais bei pozityvais. Henrikas kūrybinius ieškojimus ir procesus vysto skirtinguose miestuose ir šalyse. Pastaruoju metu kūrė ir gyveno Portugalijoje.

Parodą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė, TEMA, Ore.lt.

Paroda veiks iki rugsėjo 21 d. Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

Galerijos „si:said” informacija

Leave a Reply