Galerija „Si:said” pristato: Rolando Marčiaus „Padangių žiotys”

2020 m. liepos 10 d. (penktadienį) 17 val. galerijoje „Si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma Rolando Marčiaus tapybos paroda „Padangių žiotys”.

???????????????????????????????

Rolandas Marčius, iš ciklo “Padangių žiotys”.

Kūrinių ciklo „Padangių žiotys” pavadinimas yra nuoroda į Klaipėdos krašto geografinę padėtį. Naujausioje parodoje Rolandas Marčius reflektuoja pajūrio regiono kraštovaizdį bei istorinę atmintį. Prieš penkerius metus pradėtame tapybos cikle „Memelio mėlis” daug dėmesio skirta Klaipėdos spalvinio kolorito ir jam būdingų santykių paieškai, persvarstyti nusistovėję vietos motyvai. Šįkart autorius tęsia mėlyno kolorito ieškojimus. Jam įdomus žmogaus ir gamtos santykis, ypač gamtinės struktūros įtaka istorijai.

Kaip aplinka paveikia ir prakalbina vidinius pojūčius? Kaip aplinkos patirtimis ir gamtos įspūdžiais galime pasidalyti ir kaip mes išreiškiame arba perteikiame juos vienas kitam? Šie ir kiti klausimai svarstomi autoriaus. Menininką domina kraštovaizdžio speficiškumas, praeities ir dabarties motyvų kontekstualumas. Marčius, pasitelkdamas stebėjimą ir pažinimą, analizuoja, kaip kuriasi asmeninis aplinkos įspūdis. Kuriamas dialogas tarp menininko asmeninės patirties, kolektyvinės atminties ir žiūrovo fizinės patirties.

Rolandas Marčius 1994‒1998 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje. 1998‒2009 m. gyveno ir dirbo JAV. Nuo 2012 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Paroda veiks iki liepos 31 d.

Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

Galerijos „Si:said” informacija

Leave a Reply