Galerija „Si:said“ parodų sezoną pradeda Raimondo Daukšos „Ultima Thule“

Nuo 2021 m. balandžio 9 d., penktadienio, 17 val. galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) veiks Raimondo Daukšos personalinė paroda „Ultima Thule“.

Raimondo Daukšos „Ultima Thule“. Organizatorių nuotr.

Naujausioje parodoje „Ultima Thule“ Raimondas Daukša persvarsto atmintį, kuri ištįsta ne tik per tam tikrus gyvenimo etapus, bet ir tampa erdve. Ultima Thule – užrašas ant kūriniu virtusios automobilio stogo bagažinės. Lotynų k. „thule“, nors skamba labiau skandinaviškai, reiškia „tolimiausią šiaurės tašką“. Vėliau plečiantis pasauliui įgijo tolimiausios, už žinomų ribų esančios vietos reikšmę. Pasak autoriaus, „paauglystėje buvo estų roko grupė „Ultima Thule“. Mano atmintis geriau fiksuoja knygas, jų autorius, grupes, bet ne kasdien sutinkamus žmones. Ta tolumo reikšmė ir tapo kelių objektų, šiek tiek panašių į NSO, apibendrinimą. Jų formą apsprendė pasirinktos medžiagos – seni čiužiniai, sudėti ir suveržti fūriniais diržais. Šiek tiek kosminę tematiką patvirtino ir užrašas ant minėtos automobilinės bagažinės. Medžiaga – forma – pavadinimas. Tokia būtų natūrali šios parodos objektų atsiradimo seka“. Tapyba parodoje lyg perima kosminių objektų siunčiamų nuotraukų prasmę ir bando nukelti žiūrovą į Ultima Thule.

*

Raimondas Daukša (g. 1962) Vilniaus dailės institute 1992-aisiais baigė dailės pedagogiką. Nuo 1993 m. dalyvauja parodose. 1997‒2002 m. buvo ir 2020-aisiais vėl tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Grupės „V.V.T.” ‒ viskas vyksta toli (Raimondas Daukša, Arvydas Šapoka, Arvydas Stonkus, Alvydas Kaštaunas) narys, nuo 2010-ųjų – judėjimo „Antilox” (Mindaugas Špokauskas, Raimondas Daukša, Eglė ir Darius Petreikiai, Meilė Sposmanytė) narys. Gyvena ir kuria Palangoje.

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Paroda veikia iki balandžio 30 d. Galerijos darbo laikas: III‒V 16‒18 val.

Galerijos „Si:said“ informacija

Leave a Reply