„ESU”: Jūratės Stauskaitės kūrybos paroda Klaipėdoje

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2017 m. vasario 24 d., penktadienį, 17 val. atidaroma Jūratės Stauskaitės kūrybos paroda „Esu”. Pristatymo metu dailininkė surengs parodomąją judesio piešinio pamoką, talkinant šiuolaikinio šokio teatro „Padi Dapi Fish” šokėjoms ir Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokiniams. Renginyje taip pat bus pristatyta šiais metais Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos išleista knyga „Jūratė Stauskaitė. ESU”.

Jurate_Stauskaite_Poilsis_piesinys_akvarele_2013

Jūratė Stauskaitė, „Poilsis”. Piešinys, akvarelė, 2013 m.

Jūratės Stauskaitės paroda „Esu” – tai nuotykis ne tik žiūrovui, bet ir pačiai menininkei, pirmąkart taip išsamiai pristatančiai savo kūrybos kardiogramą. Stabteldama ties ryškiausiais kūrybos epizodais, ji pasitelkia konceptualų ekspozicijos modelį, apmąstydama sudėtingą ir prieštaringą žmogaus – moters gyvenimo kelią nuo patiklaus jaunystės naivumo per meditacijų tylą ir skrydžio ilgesį iki maištaujančios realybės ir brandos.

Šalia jau atpažįstamo braižo grafikos ciklų ,,Šokis”, ,,Baltas paukštis meta juodą plunksną”, ,,Kelionė”, ,,Arlekinas” ir kt., ji prikelia ir vieną kitą pirmųjų savarankiškų darbų liudytoją – nuo jautraus ofortinio H. K. Anderseno ,,Undinėlės” pasaulio iki paskutiniųjų metų dramatiškų plačiaformačių piešinių.

Pasirinkusi Klaipėdą šiam pasirodymui, ji sakosi realiai priartėjusi prie jūros – savo giliausių įkvėpimų šaltinio, kurios artumo paveikta Palangos dailininkų kūrybos namuose menininkė sukūrė įsimintiniausius darbus.

J. Stauskaitė – dailininkė, pedagogė, publicistė, viena ryškiausių mūsų šalies menininkių ir aktyvių kultūros lauko dalyvių, atstovaujanti kūrėjų kartai, subrandinusiai savo kūrybos pasaulį nepriklausomybės idėjų skleidimosi ir tapsmo laikotarpiu.

Menininkė yra įkūrusi pirmąją privačią Dailės mokyklą, šiuo metu vadinamą Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla, vadovauja Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijai, rašo straipsnius spaudoje, pasisako radijo ir televizijos laidose. Yra parengusi dailės pedagogikos vadovėlių, išleidusi pokalbių knygą ,,13×13: trylika klausimų trylikai vyrų”.

J. Stauskaitės indėlis į šalies kultūrą ir švietimą yra įvertintas Vilniaus miesto Šv. Kristoforo statulėle (2001 m.), 2008 m. jai įteikta Kultūros ministerijos premija už geriausius metų projektus, parengtus vaikams ir jaunimui, 2011 m. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius bei Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2016 m. paskirtas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk” už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimą, asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Dailininkė yra surengusi daug asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Ši paroda – 70-oji. Jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus (Vilnius), Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (Kaunas), Ludwigs modernaus meno muziejus (Kelnas, Vokietija), Čekijos nacionalinė galerija (Praha, Čekijos Respublika), Naujojo Orleano modernaus meno muziejus (JAV), Niujorko viešoji biblioteka (JAV), MMC (Lietuva), privatūs kolekcininkai.

Paroda veiks iki 2017 m. kovo 19 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

Parašykite komentarą