Bibliotekos Meno skyriaus galerijoje – Kristinos Darulienės „Žolynų šnaresy“

Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje (J. Janonio g. 9) 2022 m. birželio 3 – liepos 9 d. veikia Kristinos Darulienės tapybos darbų paroda „Žolynų šnaresy“.

Kristina Darulienė. Žolynų šnaresy.
Kristina Darulienė. Žolynų šnaresy.

Gyvenu mažame kaimelyje Bartkuškiuose, Lietuvos viduryje. Kuriu pavasarį ir vasarą, kai atgyja gamta, nes ji yra labai svarbi tiek mano gyvenime, tiek kūryboje. Būdama gamtoje visomis juslėmis jaučiu joje pulsuojančią gyvybę, vibraciją ir nuolatinį jos kismą.

Rudenį ir žiemą mėgstu analizuoti mano surinktas ir sudžiovintas gėles, šakeles, lapus… Savo herbariumuose bandau įkūnyti laikinumo, suvaržymo, sąstingio ir nostalgijos temas.

Vasarinėje mano tapyboje dominuoja įvairūs žolynai, gėlių motyvai, medžiai, vaisiai… Tapybai ypatingų motyvų neieškau – jie visur po kojomis. Užtenka tik nuleisti akis ir įsižiūrėti į šnarančius žolynus. Mane domina vėjo ir oro vibracijų sukeliamas ritmas augaluose, spalvų dermės. Tapydama gamtą stengiuosi perduoti vidinę būseną, emociją ir energiją.

Retai iki smulkmenų detalizuoju savo darbus, dažniau palieku juose eskiziškumo, kad būtų juntamas gyvybės, gyvasties įspūdis. Tai man labai svarbu.

Kristina Darulienė

Apie autorę

Kristina Darulienė (g. 1977 m. Šiauliuose) dirba Ukmergės r. savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje, dėsto Ukmergės meno mokykloje. Kaip dailininkė-edukatorė dažnai dalyvauja įvairiuose renginiuose, tokiuose kaip Vilniaus knygų mugė, Anykščių skaitymo festivalis „Nuotykiai tęsiasi“, Vilniaus Bernardinų parapijos stovykla, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kasmetiniai skaitymo festivaliai. Inicijuoja, rengia ir dalyvauja įvairiuose kultūriniuose projektuose, skatinančiuose meninės veiklos vystymąsi. Dalyvauja pleneruose, parodose Lietuvoje ir užsienyje. Kartu su vyru Egidijumi Daruliu įkūrė muzikinę dambrelio grupę „Šeiva“.

Paroda veiks iki liepos 9 d.

Meno skyriaus galerijos darbo laikas: I–V 10–18 val.

Leave a Reply