Baroti galerijoje – tarptautinio tapybos plenero paroda

2018 m. birželio 21 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Baroti galerijoje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma paroda, skirta pirmojo Lietuvos civilinių oro linijų skrydžio 80-mečiui paminėti.

Baroti_pleneras

Plenero dalyviai. Organizatorių nuotr.

Idėja surengti plenerą savo gimtajame mieste, kurio metu būtų tapoma Klaipėda iš paukščio skrydžio, tapytojui Audriui Gražiui kilo jau senokai, nes įspūdinga miesto dislokacija leidžia vaizduoti miestą iš įvairiausių perspektyvų. Pirmojo skrydžio sukaktis tapo puikia proga idėjai įgyvendinti.

Praėjusių metų pabaigoje plenere, vykusiame Indijoje, Džaipuro mieste, susipažinęs su puikiais menininkais iš viso pasaulio, Audrius Gražys kelis jų pasikvietė dalyvauti ir Klaipėdos plenere. Kvietimą priėmė: tapytojos Premila Singh ir Bhavani Gs iš Indijos, fotografas Alireza Jamshidi ir tapytojas bei instaliacijų autorius Pooyan Hashemi iš Irano, taip pat gerai žinomi Lietuvos tapytojai Bronius Gražys, Linas Liandzbergis, Miglė Kosinskaitė, Aušra Kleizaitė bei keramikos virtuozas Isroildžon Baroti, kuris šį kartą tapė. Videomenininkas Henrikas Gulbinas, užfiksavęs įsimintiniausius plenero momentus, parodos atidaryme pristatys dokumentinį filmą.

Plenero pradžioje visi menininkai apžiūrėjo Klaipėdą iš aukščiausių miesto pastatų, skrido parasparniais, Klaipėdos verslininkų dėka skrodė Kuršių marias greitaeigiu kateriu bei kilo oro balionu. Menininkai dirbo jaukiose VDA Klaipėdos fakulteto patalpose. Atidarymo metu svečiams buvo pristatyti plenero dalyviai, aptartos projekto tęstinumo galimybės. Turiningas bendradarbiavimas su Baroti galerija ir svetingai menininkus priėmusio viešbučio „Navalis” savininku Juozu Tubinu įkvepia vilties, kad pleneras Klaipėdos mieste taps kasmetine tradicija.

Paroda veiks iki liepos 27 d.

Leave a Reply