Baroti galerijoje – Mindaugo Juodžio „Iškirptas kadras – CROP2″

2019 m. sausio 25 d., penktadienį, 18 val. Baroti galerijoje (Aukštoji g. 12, Klaipėda) atidaroma Mindaugo Juodžio tapybos darbų paroda „Iškirptas kadras – CROP2″.

Mindaugas_Juodis_Crop_Busenos

Mindaugas Juodis, „Crop. Būsenos X–IV“, 50×60 cm, 2018 m.

Mindaugo Juodžio darbų ciklas „CROP” – tai tarsi odė moteriai, pripildyta nostalgijos, prisiminimų, emocijų ir tylos. Tai kelionė moters pažinimo link, kuomet autorius trokšta pažinti įvairialypę moters esybę – jautrią, vitališką, mąslią, žaismingą, stiprią ir kartu – trapią, pasiklydusią apmąstymuose tarp instinktyvaus žinojimo ir išorinių abejonių. Tai moters būsenų portretai, tarsi sustabdyti kadrai iš ką tik rodyto kino, kur kiekviena akimirka turi savo priešistorę. Spalvomis ir faktūromis autorius atveria sudėtingą ir dualų moters pasaulį, kuriame suvokėjas, kaip transliuojamos emocijos laidininkas, santykyje su kūriniu taip pat tampa kūrinio dalimi.

Kvestionuodamas šabloninį moters įvaizdį, autorius iššaukia dvilypes emocijas: iš vienos pusės, juntamas artumas, emocijos grynumas ir intymus santykis, tačiau tuo pačiu metu atrodo, kad menininko moteris – tai tik efemeriškai prabėgusio kadro atspindys, kurio nepastovumas intriguoja ieškoti, sekti, gaudyti ir vis dėlto iki galo nepažinti. Tai mistinis sapnų pasaulis, kur tarp senų pageltusių nuotraukų susipina tikrovė ir iliuzija. Tai pasaulis, kur menininko transliuojamų būsenų jausmai tampa itin intensyvūs ir tikroviški, tačiau objektai išlieka neapčiuopiami.

Paroda veiks iki vasario 27 d.

Baroti galerijos informacija

Leave a Reply