Baroti galerijoje – Jolantos Kvašytės „Gamtos šiltnamiai“

2021 m. rugsėjo 3 d. (penktadienį) 18 val. KADS Baroti galerijoje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Jolantos Kvašytės keramikos darbų paroda „Gamtos šiltnamiai“.

Jolanta Kvašytė, „Gamtos šiltnamiai“
Jolanta Kvašytė, „Gamtos šiltnamiai“

Kas būtų, jeigu staiga ryte atsibustum vienas vidury miško? Dar daugiau – kaip jaustumeisi supratęs, kad atgal nebesugrįši, kad nuo šiol tavo namai – gamta? Tokiu atveju greičiausiai apimtų panika. Griebtumeisi visų būdų, kad grįžtum į sociumą, negalėtum prisileisti minties, jog liksi vienas.

Būti vienam, bet su gamta – toks pagrindinis svarstymų laukas. Svarbų vaidmenį čia užima laikas – kalbame apie žmogų, kuris, nesvarbu, kokiu būdu joje atsiradęs, jau spėjo prie jos priprasti. Jis perėjo metų laikų kaitos iššūkius ir nuo šiol išgyvena gamtos ciklą kartu su ja, vienybėje.

Jis ne laukinis, bet kartu atranda, kad jo juslės paaštrėjo: jis mato ryškiau, girdi jautriau, užuodžia daugiau, jaučia stipriau ir mąsto aiškiau. Ši draugystė su gamtos stichijomis, jos flora ir fauna, jam duoda daugiau nei miestas ir žmonės – jis jaučiasi išgrynintas ir kiekvieną dieną eina gilyn į save. Vienatvė jam teikia pilnatvę.

Keramikos paveiksluose ir skulptūrose žmogaus ir gamtos vienybės tema atskleidžiama jautriai, bet kartu ekspresyviai. Spalvų įvairovė ir kontrastai įtraukia žiūrovą: jis pasijunta besąs veikėjo vaidmenyje ir kartu su juo patiria, kaip paaštrėja jo juslės. Linija, ornamentai, geometrinės figūros, iš kurių sudėlioti paveikslai, užburia lyg kaleidoskopas ir verčia pasilikti, užtrukti, pajusti gamtos terapiją. Galų gale per formą akylesnis pastebės, kaip nejučia supanašėjama su gamta: skulptūrinių kompozicijų personažai, paukščiai ir žmonės įgauna tų pačių savybių, išvaizdos bruožų.

Pasijusti šiek tiek paukščiu, šiek tiek medžiu pagrindiniam veikėjui reiškia atsigręžti į Kūrėją. Iš to kyla dėkingumas ir atsakomybės jausmas. Būti vienybėje su gamta – tai ne tik semtis iš jos, bet ir ją puoselėti.

Paroda  veiks iki rugsėjo 29 d.

Baroti galerijos informacija

Leave a Reply