Baroti galerijoje – grupinė paroda „Sode“

2022 m. lapkričio 25 d. (penktadienį) 18 val. Baroti galerija (Didžioji Vandens g. 2 / Aukštoji g. 1, Klaipėda), užbaigdama parodinį ciklą „Plius minus trisdešimt“, kviečia į „The Rooster Gallery“ (Vilnius) atstovaujamų menininkų grupinę parodą „Sode“.

Sandros Strēle kūrinys. Drobė, mišri technika, 100x140 cm, 2022 m.
Sandros Strēle kūrinys. Drobė, mišri technika, 100×140 cm, 2022 m.

Sodas mieste ne tik tampa jaukiu scenovaizdžiu miestiečių laisvalaikio ritualams, bet ir suteikia galimybę stebėti gamtą, jos kaitą, sezoniškumą, florą ir fauną. Tad parodoje veši tikri ir fiktyvūs sodai, skleidžiasi, lapoja, tarpsta ir vysta pažįstami ir nepažįstami augalai, rodosi vietiniai ir egzotiniai gyviai, plyšta ląstelių membranos, atverdamos viduje pulsuojančią gyvybę.

Vytautas Kumža. Lost hands. 2022 m.
Vytautas Kumža. Lost hands. 2022 m.

Kūriniuose įvairiais pjūviais tyrinėjami gamtos makro- ir mikroprocesai: nuo ekosistemų, tarprūšinių santykių, lokalios ir globalios ekologijos iki vidinių, paslaptingų gyvybinių funkcijų, lemiamų ir reguliuojamų savitų dėsnių. Gamta atsiskleidžia kaip artima, bet kartu ir iki galo nepažini, kartais net potencialiai grėsminga terpė. Kūriniuose tarsi nuolat pasitikrinama, kiek mes pajėgūs suprasti jos gaivališką energiją ir atrasti bendrabūvio galimybių. Tad greta nuolat įsiterpia antropologinis dėmuo, pamatuojantis gamtos santykį su žmogumi, jos vietą individų ir bendruomenių gyvenime. Ši sąsaja atsiskleidžia kaip daugialypė ir plati, siekianti mitų laikus ir per dabartį prasitęsianti futuristinėmis projekcijomis. Gamtos elementai kūriniuose pinasi su kultūriniais įvaizdžiais ir praktikomis, metaforiškai atspindi žmonių tarpusavio ryšius, įkūnija žmogiškąsias būsenas. Iš skirtingų perspektyvų ir skirtinguose kontekstuose stebimų sodų fragmentai, užfiksuoti medžiagų, formų ir formatų įvairovėje, parodoje susidėlioja į savotišką kolektyvinį gamtos cabinet de curiosités.

Dalyvaujantys menininkai: Raminta Blaževičiūtė, Kazimieras Brazdžiūnas, Tomas Daukša, Eglė Karpavičiūtė, Vytautas Kumža, Auksė Miliukaitė, Eglė Norkutė, Vita Opolskytė, Sandra Strēle, Andrius Zakarauskas.

Paroda veiks iki gruodžio 13 d.

Baroti galerijos informacija

Leave a Reply