Baroti galerijoje – Eglės Vertelkaitės „Paspalvinti”

2019 m. liepos 5 d. (penktadienį) 18 val. Baroti galerijoje (Aukštoji g. 12, Klaipėda) atidaroma Eglės Vertelkaitės grafikos darbų paroda „Paspalvinti”.

Egle_Vertelkaite_Angelas

Eglė Vertelkaitė, „Angelas“

Eglė Vertelkaitė atstovauja grafikų kartai, Lietuvos meno scenoje pasirodžiusiai paskutiniame praeito amžiaus dešimtmetyje ir ją iš esmės pakeitusiai. Bent jau tuo, kad grafika, praplėtusi savuosius horizontus, tapo ne vien technologine šios srities ekvilibristika, bet ir intelektualia bei rafinuota meninės veiklos forma. E. Vertelkaitės ir jos kartos menininkų – Lidos Dubauskienės, Eglės Kuckaitės, Birutės Zokaitytės, galop šiek tiek vyresnių – Ray (Rimvydo) Bartkaus, Kęstučio Grigaliūno, Giedriaus Jonaičio, Audriaus Puipos, Robertos Vaigeltaitės, Kęstučio Vasiliūno – dėka grafika tapo tiesiog meno forma, specifiniais, bet kartu universaliais principais pasižyminčia mūsų laikų medija.

E. Vertelkaitės kūryba šiame kontekste pasižymi ypatingu egzistencijos pojūčiu, netgi drastiškumu, nutviekstu amžinybės šviesos ir glūdinčiu tragedijos šešėliuose. Įvairias grafikos technikas išbandžiusi menininkė jau ne vienus metus eksperimentuoja su acetoniniais atspaudais, šelaku, kurdama tapybai ir fotografijai vizualiai artimus kūrinius. Ir šioje parodoje bus parodyti 20-ies metų laikotarpiu sukurti darbai, atlikti įvairiomis technikomis. Tai ofortas, akvatinta, minkštas lakas, sausa adata, acetoninis spaudas, koliažas, liejimas tušu, spalvotas linoraižinys. Darbai iš skirtingų rinkinių, skirtingo laikmečio. Juos jungia tam tikras figūratyvas, naratyvas ir PASPALVINIMAS.

Paroda Baroti galerijoje veiks iki liepos 31 d.

Leave a Reply