Baroti galerijoje – džiazas: pristatoma Audriaus Gražio tapybos paroda

2018 m. birželio 6 d., trečiadienį, 18 val. Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Audriaus Gražio tapybos darbų paroda „Jazz vizualieji menai”, skirta Klaipėdos pilies džiazo festivaliui. Parodos atidarymo metu gros Janis Amantovs & friends (Latvija / Lietuva).

Audrius_Grazys

Audrius Gražys. Baroti galerijos archyvo nuotr.

Audrius Gražys – tapytojas, instaliacijų ir scenografijų autorius, parodų, meno projektų dalyvis ir kuratorius. A. Gražio kūrybai būdingas daugiasluoksniškumas, tam tikra poetika ir minties nepastovumas. Menininkas teigia: „Kurdamas neteikiu daug reikšmės madingoms meno tendencijoms. Mano paveikslai, sukurti pastarųjų dvejų metų laikotarpiu, galėtų būti nutapyti ir prieš dešimtį metų. Man svetima bjaurumo estetika, siekiu, kad mano paveikslai atspindėtų harmoniją, intelektą ir prasmės gylį.”

Naujausios Audriaus Gražio parodos tema nėra atsitiktinė. Prisiekusio melomano ir tikrojo džiazo mylėtojo tapyba visuomet turėjo sąlytį su džiazu. Didelė dalis jo kūrinių atsirado džiazo muzikos fone, todėl spalvų sinkopėmis, potėpių ritmika neretai panašėja į perėjimą iš garso į šviesos bangą.

Tęsdamas ciklą „Toliai”, autorius mus veda savo kelionių prisiminimais iš pamatytų vaizdų ir garsų, iš laiko perspektyvos jau tapusių interpretatyviais. Tai lyg kelionė laiku džiazo maniera.

A. Gražys yra įvairių apdovanojimų laureatas: Portugalijos prezidentas Jorge Sampaio pagerbė menininką Portugalijos Karininko kryžiumi, pelnytas X tarptautinės tapybos trienalės prizas, 7-ojo tarptautinio tapybos simpoziumo prizas, Vilniaus tarptautinio plenero prizas, 2016-aisiais apdovanotas LDS auksiniu ženkliuku už meninės kūrybos įvairiapusiškumą ir refleksyvumą.

Audriaus Gražio tapybos darbų paroda „Jazz vizualieji menai” Baroti galerijoje veiks iki birželio 19 d.

Leave a Reply