Baroti galerijoje – Arvydo Karvelio „Senos naujienos“

Nuo 2021 m. balandžio 9 d., penktadienio, Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos (KADS) Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pristatoma Arvydo Karvelio (Klaipėda) tapybos paroda „Senos naujienos“.

Arvydas Karvelis. Spygliuotis. 2021 m.
Arvydas Karvelis. Spygliuotis. 2021 m.

A. Karvelio paroda sudaryta iš naujausių darbų, nutapytų per pastaruosius dvejus metus. Viena vertus,  tai lyg ir tie patys autoriui labai būdingi darbai, pilni mistikos, žybčiojantys rakčiukais, pinigėliais, sraigteliais, varžteliais, virvelėmis, akmenukais, užtrauktukais ir knibždantys neramiomis mintimis lyg kokiais keistais gyviais, varvančiais lietaus lašais, ašaromis ar gintaro inkliuzais… Kituose darbuose slepiasi kažkas fatališko, graudaus. Kaip ir tame tamsiame kalne ar aukštame danguje virš miesto. Ypač aktualiai tai nuskamba šiomis dienomis, kai pasaulis skęsta pandemijos problemose.

Intriguoja ir žavi ne tik mįslingos A. Karvelio paveikslų istorijos, bet ir jų faktūra, kaip menininkas elgiasi su savo kūrinių paviršiais. Tapo jis ant kartono, drobės, lentos ar kokio nors buvusio baldo detalės, jam vienam žinomais būdais priversdamas juos šiauštis, badytis, glaustytis, aižėti ir skilinėti lyg stiklą. Jo tapyba pilna visko. Gal tik dabar ji ne tokia maištinga ir žaisminga kaip anksčiau, joje daugiau liūdesio ir dar daugiau paslapties. Iš tikrųjų autorius visuomet mokėjo linksmai apžaisti rimtus dalykus.

Vizitinė kortelė

Arvydas Karvelis gimė 1965 m. Klaipėdoje. 1983–1990 m. studijavo grafinį dizainą Vilniaus dailės akademijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos ir Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos narys. Menininkų grupės „Doooooris“ narys. Kuria tapybos, grafikos, instaliacijos ir koliažo srityse. Parodose dalyvauja nuo 1989 m. Surengė maždaug 20 personalinių parodų.

Parodą  pamatyti galima II–V nuo 15 iki 18 val., VI nuo 12 iki 15 val.

Paroda veiks iki balandžio 28 d.

Baroti galerijos informacija

Leave a Reply