Augustės Santockytės paroda „Pojūtis” – Klaipėdoje

Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9, Klaipėda) 2019 m. rugsėjo 5 d., ketvirtadienį, 17 val. atidaroma Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis”.

Auguste_Santockyte2

Augustės Santockytės tapyba

Pojūtis – vedlys. Tapyba išlaisvina sielą. Ji – atspindys ir dienoraštis. Kūryboje, mintyse malonu pasiklysti. Tai laisvė. Dažai sudėlioja mintis lyg natas į savo vietas. Kiekviena drobė vis kitokia savo esybe. Pyktis, ironija, džiaugsmas, laimė, neviltis, tikėjimas, ramybė, romantika, erotika… Kiekvienas paveikslas – pojūtis, jausmas, įamžintas dažais į drobę.

Esu Augustė Santockytė, tapytoja ir… truputį architektė, gimusi gražiame miestelyje Kretingoje. Piešimas, tapyba, meniniai, kūrybiniai užsiėmimai mane lydi nuo pat mažumės. Menas, kūryba, buvę tik pomėgiais, pamažu peraugo į norą tapti profesionalia menininke.

2018 metais baigiau Vilniaus dailės akademiją, įgijau architektūros bakalaurą. Tačiau tapyba – mano pašaukimas bei kasdienybė. Studijavau architektūrą, nes tikiu, kad visos meno sritys yra susijusios. Taip pat ir architektūra su tapyba. Architektūros studijos praplėtė mano, jaunos kūrėjos, akiratį, išmokė su atsakomybe žiūrėti į meną, kūrybą, idėjas.

Tapyba – tai įrankis (pa)veikti. Nuo ketvirtos klasės mokiausi pas įvairius Lietuvos dailininkus, architektus privačiose studijose. Kiekvieno iš jų indėlis į mano, kaip augančios kūrėjos, asmenybę buvo neįkainojamas. Kūryba, raiška visada buvo svarbi mano gyvenimo dalis.

Mane visuomet žavėjo realistiniai, hiperrealistiniai paveikslai. Kūryboje būtent tai ir atsispindi. Realybė persipina su moksline fantastika, fantazijos elementais, siurrealizmu, simbolizmu. Svarbu kiekviena detalė ir betarpiškas objekto „įsisavinimas”. Realiai nutapyti objektai yra tarsi „įskaitomas tekstas” žiūrovui, padedantis suvokti idėją. Prioritetai – gėlės, moteris ir jos siela, būtis, egzistavimas. Kuriant kyla egzistenciniai, moters esybės, meilės svarbos klausimai.

Tapydama „žvelgiu” į savo pačios jausmus, patirtis. Paveikslai gimsta iš daugybės eskizų, svajonių, prisiminimų, kelionių, netekčių, pastebėjimų.

Augustė Santockytė

Auguste_Santockyte1

Apie autorę

Augustė Santockytė 2014 – 2018 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo architektūros bakalaurą. Parodose dalyvauja nuo 2008 m. Yra surengusi kelias personalines parodas, dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje, Ukrainoje, Kroatijoje. Menininkė 2017 m. pelnė 1 vietą LASKAO rengiamame stipendijos konkurse Klaipėdoje; 2017 m. Parodų salėje „Titanikas” tarptautiniame Algimanto Švėgždos konkurse-parodoje „Piešinys 2017″ įvertinta diplomu. Kūrinių yra įsigiję Danijos, JAV kolekcininkai.

Paroda veiks iki rugsėjo 24 d.

Leave a Reply