Algimanto Jusionio tapybos paroda „Kur mano namai…”

2019 m. liepos 18 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Mados ir verslo centre „Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) vyks Algimanto Jusionio (1954– 2003) tapybos parodos „Kur mano namai…” atidarymas.

burst

Algimantas Jusionis, „Saulėlydis“, 2003 m., 90×120 cm, drobė, aliejus

Algimantas Jusionis vieną savo tapybos darbą buvo pavadinęs „Kur mano namai…”. Simboliškai taip pat vadinasi ir menininko jubiliejui skirta paroda. Žymus Lietuvos tapytojas šiemet būtų minėjęs 65 metų sukaktį. Tačiau prieš 16 metų netikėtai mus palikusiam menininkui jubiliejai jau nebesvarbūs – jie svarbesni mums, gyviesiems, nes tai puiki proga priminti ar supažindinti su šio iškilaus tapytojo kūryba.

„Aš tarnauju spalvai. Kalbu ir groju spalvomis. Rašau spalvomis. Skaitykite mane. Kiekvienas perskaitysite savaip. Tai bus kiekvieno Jūsų ir mano tiesa”, – šie dailininko kažkada užrašyti žodžiai parodos lankytojams turėtų tapti raktažodžiu, atskleidžiančiu aistringą kūrėjo dvasią.

A. Jusionis – vienas ryškiausių viduriniosios kartos Lietuvos tapytojų, jis priklausė stipriausiai Klaipėdoje tapytojų grupei, iš kurios išsiskyrė laisva, nevaržoma maniera, ekspresionistinėmis nuostatomis, eksperimentatoriaus drąsa ir kūrėjo aistra. Jo kūryba reikšminga ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos dailės kontekste. A. Jusionio tapyba tęsia koloristinės, ekspresyviosios lietuvių tapybos tradicijas, kartu tai moderni, pažymėta ryškiu individualumo ženklu, emocionali kūryba.

Tapytojas, pedagogas A. Jusionis gyveno ir kūrė Klaipėdoje. Nuo 1989 m. buvo grupės „Prarastoji karta” narys. Tai buvo labai produktyvus kūrėjas – surengė 20 individualių parodų, dalyvavo 40-yje grupinių parodų, rengė plenerus, tarptautinius simpoziumus, parodas.

Menininkas ne tik pats tapė, bet ir mokė tapyti kitus. Dėstydamas tapybą VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje, jis sugebėdavo beveik nepastebimai paskatinti studentus pasiekti rezultatų ir pamilti tapybą.

A. Jusionis, 1992-aisiais įstojęs į Lietuvos dailininkų sąjungą, nuo 1996 metų iki pat mirties vadovavo LDS Klaipėdos skyriui. Algimanto asmenyje derėjo tikro menininko, savaip žvelgiančio į pasaulį, ir puikaus organizatoriaus, visada pasiekiančio užsibrėžtą tikslą, savybės. Vertingi sumanymai, leidiniai, originalūs projektai ir parodos išjudino, įnešė intrigos į miesto meninį gyvenimą. Jo pirmininkavimo metai įėjo į organizacijos istoriją kaip labai produktyvus, reikšmingas laikotarpis.

Paroda vyks iki rugpjūčio 14 d.

Naujosios Klaipėdos galerijos informacija

Leave a Reply