KKKC Parodų rūmuose – LDS Klaipėdos skyriaus skulptorių forumas

2023 m. kovo 17 d., penktadienį, 17.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus organizuojamas skulptorių forumas.

Algirdo Boso bareljefo-pano „Dialogas“ fragmentas. 1990 m., bronza (architektas Saulius Manomaitis). Domo Rimeikos nuotr.
Algirdo Boso bareljefo-pano „Dialogas“ fragmentas, 1990 m., bronza (architektas Saulius Manomaitis). Domo Rimeikos nuotr.

Skulptoriaus Algirdo Boso parodos „Plaukikas“ metu vyksiantį Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus organizuojamą skulptorių forumą moderuos Vilniaus dailės akademijos lektorė, buvusi LDS Vilniaus skulptorių sekcijos pirmininkė Aušra Jasiukevičiūtė. Forumo dalyvių – ne vieną kūrinį Klaipėdos miesto viešosioms erdvėms sukūrusių, pripažintų Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos skulptorių – aktyvi diskusija, įsiklausymas į atminties ženklų temą, įvietinto meno, visuomenės ir meno bendruomenės bei Klaipėdos miesto skulptūros „mokyklos“ naratyvų refleksijos turėtų sudominti ne vieną menui neabejingą žmogų.

Netylant istorikų, teisininkų, archeologų ir paminklosaugininkų svarstymams apie siūlymus desovietizuoti Antrojo pasaulinio karo sovietinių karių memorialus Lietuvoje bei įvykus sovietinių Skulptūrų parko paminklų (kalavijo ir karių skulptūrų) demontavimui norisi šias aktualijas reflektuoti prasmingomis diskusijomis. Naudinga išgirsti pačių skulptorių nuomones apie siūlymus desovietizuoti Antrojo pasaulinio karo sovietinių karių memorialus Lietuvoje ir jų pasiūlymus, kaip galima perorientuoti minėtus atminties ženklus.

Diskutuosime apie skulptūras viešosiose erdvėse ir koks yra skulptūros vaidmuo mūsų bendruomenėje, kaip geriau galima integruoti skulptūras į miestų architektūrą ir kraštovaizdį. Prisiminsime konkrečius pavyzdžius, kaip skulptūros viešosioms erdvėms gali tapti socialinio ir kultūrinio pokyčio katalizatoriais. Žinomi skulptoriai pasidalins savo patirtimi ir didžiausiais kūrybiniais iššūkiais, su kuriais susidūrė kurdami skulptūras viešosioms erdvėms. Įdomu pagvildenti, kokie yra menininkų kūrybiniai principai ir strategijos, pasitelkiamos kuriant skulptūras viešosioms erdvėms ir kaip tai skiriasi nuo principų kuriant kitų rūšių skulptūras.

Renginys nemokamas.

Projekto „Klaipėdos miesto dailės palikimas: skulptūra“ vadovė – Neringa Poškutė-Jukumienė.
Koordinatorė – Rosana Lukauskaitė.

Rėmėja – Klaipėdos miesto savivaldybė.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijų priemonėse.

Leave a Reply