„Jaunojo tapytojo prizo” kolekcija padovanota Lietuvos dailės muziejui

Projekto „Jaunojo tapytojo prizas” (JTP) organizatoriai menotyrininkė Julija Dailidėnaitė ir tapytojas Vilmantas Marcinkevičius sukaupė visų dešimties metų JTP projektų laimėtojų kūrinius ir, uždarydami savo projekto dešimtmečio renginius, kolekciją padovanojo Lietuvos dailės muziejui.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nacionalinės dailės galerijos vadovė doc. dr. Lolita Jablonskienė (kairėje) priėmė projekto „Jaunojo tapytojo prizas” organizatorių tapytojo Vilmanto Marcinkevičiaus ir menotyrininkės Julijos Dailidėnaitės dovaną. Organizatorių nuotr.

„Tai yra itin didelės reikšmės dovana jauniesiems kūrėjams, kurie dabar galės papildyti savo kūrybines biografijas svariu įrašų – jų kūriniai pateko į nacionalinės vertės kolekciją. Kartu tai yra ne menkesnės vertės dovana Lietuvos dailės muziejui, mat nuo šiol jaunųjų tapytojų paveikslai įsilies į Nacionalinės dailės galerijos ekspozicijas ir parodas, papildydami jas šiuolaikinės tapybos kūriniais”, – pasakoja Julija Dailidėnaitė.

Meno mecenatystė Lietuvoje atranda vis daugiau būdų ir formų. JTP projekto organizatorių ir mecenatų Mindaugo Railos, Nicolas Ortiz, Lewben Art Foundation ir Dali van Rooij Rakutyte dėka sukaupta kolekcija yra vertinga Lietuvos meno istorijai tuo, kad jau dešimtmetį šis projektas yra jaunosios kartos tapybos metraštininkas. Todėl jaunųjų menininkų kūrybos atsiradimas nacionalinės vertės kolekcijoje yra itin svarbus žingsnis meno institucijų ir išorinių meno iniciatyvų bendradarbiavimo kontekste.

Pasak Nacionalinės dailės galerijos vadovės doc. dr. Lolitos Jablonskienės, toks institucinis bendradarbiavimas su projektu „Jaunojo tapytojo prizas” yra ypač reikšmingas muziejaus atsinaujinimui.

„Lietuvos dailės muziejus, kurio padalinys yra mano atstovaujama Nacionalinė dailės galerija, pristatanti visuomenei modernųjį ir šiuolaikinį meną, plėsdamas naujausiųjų laikų Lietuvos dailės rinkinį, pastaraisiais metais siekia įsigyti būtent jaunųjų menininkų kūrinių. Šis procesas nėra spartus, jis susijęs su ribota valstybės parama muziejų įsigijimams, todėl ypač džiaugiamės „Jaunojo tapytojo prizo” rengėjų dovana ir nuoširdžiai dėkojame”, – komentuoja L. Jablonskienė.

Pristatyta ir knyga

Apibendrinant projekto „Jaunojo tapytojo prizas” dešimtmetį, išleista ir pristatyta knyga, kurioje publikuojami trijų menotyrininkių tekstai apie jaunąją menininkų kartą: lietuvės Justės Augustės, latvės Līna Birzaka-Priekule ir estės Merilin Talumaa.

Knygoje pristatomi dešimties JTP renginių fotoreportažai bei publikuojami interviu su projekto laimėtojais: Andriumi Zakarausku, Jolanta Kyzikaite, Jonu Jurciku, Zane Tuča, Martynu Petreikiu, Egle Butkute, Andriumi Ivanovu, Rosanda Sorakaite, Alexei Gordin ir Monika Plentauskaite. Knygoje pristatomi jų kūriniai, kurie ir sudaro „Jaunojo tapytojo prizo” kolekciją.

Knygos pristatymo metu vyko diskusija apie jaunąją menininkų kartą bei išorine iniciatyva gimusio projekto „Jaunojo tapytojo prizas” vietą meno lauke. Diskusijoje dalyvavo: doc. dr. Lolita Jablonskienė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė; Giedrė Šileikytė, Kūrybinės komunikacijos agentūros „Autoriai” vadovė; Jurgita Juospaitytė-Bitinienė, galerijos „The Rooster Gallery” galerininkė, ir Neringa Bumblienė, menotyrininkė bei Šiuolaikinio meno centro kuratorė.

Kūrybinės komunikacijos agentūros „Autoriai” informacija

Leave a Reply