Galerijos „Si:said“ edukaciniai projektai – leidinys ir tinklalaidžių ciklas

Galerija „Si:said“, vykdanti parodines ir edukacines veiklas, pristato dvi edukacijų programas – leidinį ir tinklalaidžių ciklą.

Leidinio viršelis

2021 m. gruodžio 29 d. 17 val. I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9, Klaipėda) pristatomas naujausias leidybinis projektas – menotyrininko ir parodų kuratoriaus Vido Poškaus leidinys „MENOLOGAS, arba Etiškai apie estetiką (MENĄ)“ (2021 m.). Šis V. Poškaus dekalogo forma rašytas leidinys pirmiausia skirtas vyresniųjų klasių mokiniams, bet puikiausiai tinka ir vyresniajai auditorijai, norinčiai susipažinti su kartais nepažintais, mažai žinomais meno pasaulio užkulisiais. Tai šmaikštūs, trumpi, iliustratyvūs pasakojimai apie meno istorijos asmenybes ir jų kūrinius, išryškinantys, kas yra svarbiausia meno morfologijai, jo vidiniams ir išoriniams procesams.

Pasak autoriaus, „palyginti meną ir dešimt Dievo įsakymų inspiravo konkretus dailės kūrinys ir jo situacija. Vilniaus katedros vakariniame fasade, šalia kitų italų skulptoriaus, Šv. Luko akademijos nario Romoje Tomazo Rigio (Thommaso Righi, 1727–1802) skulptūrų, nišoje yra įkomponuota biblinio pranašo Mozės figūra. Tai jam Jahvė Sinajaus kalno viršūnėje padiktavo dešimtį savo priesakų. Įdomu, kad po 1785 m. stiuko technika sukurtame darbe rodomasis Mozės pirštas, nukreiptas į Dekalogo plokštes, yra aptrupėjęs. Nebelikus gipso, kalkių ir smėlio „mėsos“, siurrealistiškai styro armatūros funkciją atliekanti stora geležinė viela“.

Tinklalaidžių ciklas „Sunkmetis“ – tai daugiasluoksnė nuoroda, bandymas persvarstyti esamą sunkmetį, prognozuoti numanomą naują ateitį, kurioje žmoniją siekiama traktuoti vieniu. Trijose laidose kartu su pašnekovais – kuriančiais menininkais: Tomu Daukša, Raimondu Daukša, Laura Geraščenko, Karolina Latvyte-Bibiano ir Sandra Kvilyte, persvarstoma susiklosčiusi sudėtinga situacija pasaulyje bei menininko vaidmuo palaikant visuomenę krizės, kritiniu laikotarpiu ir galimi ateities scenarijai. Tinklalaides rasite ČIA.

Projektus remia Klaipėdos miesto savivaldybė.

Galerijos „Si:said“ informacija

Leave a Reply