XXIV aukštųjų mokyklų chorų festivalis sukvies visus dainos mylėtojus į pajūrį!

Įsibėgėjus rudeniui, jau penktą kartą Lietuvos studentai bei svečiai iš Latvijos į chorinės muzikos šventę pakvies į pajūrį – Klaipėdos, Palangos ir Kretingos bažnyčias bei koncertų sales. Čia vyks XXIV aukštųjų mokyklų chorų festivalis, skirtas Tarptautinei studentų dienai paminėti. Žiūrovų lauks net šeši nemokami sakralinės ir pasaulietinės muzikos koncertai.

Šį savaitgalį, lapkričio 10–12 dienomis, vyksiančiame festivalyje pasirodys penkiolika studentų chorų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos aukštųjų mokyklų bei kviestiniai svečiai – Latvijos universiteto mišrus choras „Aura“ (vadovas Edgars Vitols).

Latvijos universiteto mišrus choras „Aura“ (vadovas Edgars Vitols). Asmen. archyv. nuotr.
Latvijos universiteto mišrus choras „Aura“ (vadovas Edgars Vitols). Asmen. archyv. nuotr.

Festivalis jau turi gražią tradiciją keliauti per Lietuvą. Nors jis iki 2005 m. vyko tik Vilniuje,  tačiau nuo 2006 m., Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ ir Klaipėdos universiteto iniciatyva jis pasklido po Lietuvą ir ėmė keliauti per miestus, kuriuose yra aukštosios mokyklos: Šiaulius, Kauną, Vilnių, Klaipėdą.

Taigi festivalis jau penktą kartą atkeliauja į Klaipėdą – stambiausią Vakarų Lietuvos pramonės ir kultūros centrą, miestą, turintį gilias chorinio meno šaknis bei tradicijas, o ir aktyvią akademinę bendruomenę. Tradiciškai festivalio renginiai pasklinda ir po Pamario kraštą, koncertai vyksta ne tik Klaipėdoje, bet ir Palangoje, Kretingoje.

XXIV aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalį organizuoja ir rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ kartu su Klaipėdos universitetu, Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.

Klaipėdos universiteto choras. Organizatorių asmen. archyv. nuotr.
Klaipėdos universiteto choras. Organizatorių asmen. archyv. nuotr.

Festivalis apima ne tik koncertinę veiklą, organizatoriai rengia koncertus koncertų salėse ir sakralinės muzikos valandas bažnyčiose, bet ir akademinių chorų bei chorvedžių bendradarbiavimą. Taigi norisi trumpai supažindinti su festivalio programa. 

Studentų festivalio akimirkos. Organizatorių asmen. archyv. nuotr.
Studentų festivalio akimirkos. Organizatorių asmen. archyv. nuotr.

2023 m. lapkričio 11 d. (šeštadienis)

  • 11.00 val. kviečiame į Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švenčiausiai Mergelei Marijai Bažnyčią (Vilniaus g. 2, Kretinga), kur koncertuos Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“, vadovas Algirdas Šumskis.

  • 18.00 val. kviečiame į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Bažnyčią (Rumpiškės g. 6, Klaipėda), kur dalyvaus šv. Mišiose ir po mišių koncertuos Vilniaus dailės akademijos mišrus choras, vadovai Arvydas Adamonis ir Asta Rauduvaitė.  

  • 18.00 val. kviečiame į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salę (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda), kur koncertuos festivalio svečiai – Latvijos universiteto Fizikos, matematikos ir optometrijos fakulteto mišrus choras „Aura“, vadovas Edgars Vitols bei Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“, vadovas Algirdas Šumskis ir Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos mišrus choras „Ave Vita“, vadovas Kastytis Barisas.

2023 m. lapkričio 12 d. (sekmadienis)

  • 12.00 val. kviečiame į Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo Į Dangų Bažnyčią (Vytauto g. 55, Palanga), kur koncertuos Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos mišrus choras „Ave Vita“, vadovas Kastytis Barisas.

  • 12.00 val. kviečiame į Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio Bažnyčią (Savanorių g. 4, Klaipėda), kur koncertuos Vilniaus kolegijos merginų choras „Vaidilutės“, vadovė Genovaitė Kumpienė ir Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis merginų choras, vadovė Miglė Chmieliauskaitė.

  • 16.00 val. kviečiame į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salę (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda), kur vyks XXIV aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalio BAIGIAMASIS KONCERTAS. Didžiajame festivalio koncerte jungtinis studentų choras, vienijantis per penkis šimtus dainininkų, atliks tiek naujus, tiek jau klasika tapusius kūrinius iš 2024 m. Lietuvos dainų šventės repertuaro bei kompozitoriaus Vytauto Miškinio kantatos moterų chorui „Keturi žvilgsniai į Saliamoną“ dalį „Osculetur me“.

Informaciją parengė doc. Algirdas Šumskis

XXIV aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalio meno vadovas,

Klaipėdos universiteto mišraus choro „Pajūrio aidos“ meno vadovas,

Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas

Leave a Reply