SUSITIKIMAS SU DIZAINERIU ILJA YAKOVLEV: „CROWDFUNDING DIRBTUVĖS – REALŪS PINIGAI KŪRYBAI“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2023 m. liepos 27 d., ketvirtadienį, 18 val. vyks susitikimas su klaipėdiečiu dizaineriu Ilja Yakovlev. Šiuo metu KKKC reziduojantis menininkas pasidalins patirtimi, kaip uždirbo pirmus tūkstančius savo kūrybai „Kickstarter“ platformoje, veikiančioje „crowdfunding“ (liet. „sutelktinio finansavimo“) pagrindu. Susitikimo praktinėje dalyje pabandysime susikurti ir išsigryninti unikalias projektines idėjas, tinkančias „crowdfunding“ platformoms. Renginys nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija: https://rb.gy/af5h3.

Ilja Yakovlev. Asmen. archyv. nuotr.
Ilja Yakovlev. Asmen. archyv. nuotr.

DIZAINERIS – MENININKAS – VERSLININKAS

I. Yakovlev – klaipėdietis menininkas, projektuojantis bei gaminantis stalo žaidimų priedus. I. Yakovlev specializuojasi aksesuarų, skirtų vaidmenų žaidimams (angl. „role-playing game“ / „RPG“), gamyboje. Jis turiu užsakovų iš daugiau nei dvidešimt skirtingų pasaulio šalių, daugiausia JAV ir Vakarų Europos. Tai vienas iš nedaugelių Lietuvoje kuriančių menininkų savo sukurtus produktus pristatantis per „crowdfunding“ pagrindu veikiančią „Kickstarter“ platformą. Menininko esminiai darbo įrankiai: braižymo programos ir lazerinio pjovimo staklės. Pasak I. Yakovlev, „stalo žaidimai – mano hobis, o prieš užsiimant dabartine veikla, buvau dar įkūręs ir stalo žaidimų klubą / parduotuvę Klaipėdoje. Dar anksčiau dirbau kaip laisvai samdomas dizaineris: šriftų, spaudos, „UX“ / „UI“ dizainas. Esu studijavęs žurnalistiką, savo karjerą pradėjau kaip korespondentas, bet gretai supratau, kad man labiausiai patinka modeliuoti objektus ant plokštumos – kartais pasiseka padaryti gražiai (juokiasi)“.

I. Yakovlev kūryba. Asmen. archyv. nuotr.
I. Yakovlev kūryba. Asmen. archyv. nuotr.

„CROWDFUNDING“ – LIETUVOJE VIS DAR NAUJIENA?

Atrodo, kad „sutelktinio finansavimo“ / „crowdfunding“ idėja, vertinant Lietuvos kontekste, vis dar nėra pakankamai panaudojama, ypač kuriančių žmonių. Dėl tos priežasties I. Yakovlev ir gimė mintis pasidalinti savo patirtimi. <…> Noriu papasakoti žmonėms apie ,,Kickstarter“, kaip galima pradėti kūrybinius projektus, praktiškai bet kokioje srityje, o tada „paleisti“ savo produktą – gauti pinigu <…>. Papasakosiu kas yra „Kickstarter“, apie savo „Kickstarter“ profilį; kiek ir kokių klaidų padariau, kas buvo ne taip ir ką dariau gerai. Paskui paruošiau klausimyną, kad žmonės juo remdamiesi galėtų apibendrinti savo turimas idėjas ir parašyti pirmąjį projektą. Būtų smagu, jog susirinktų būrelis kurti norinčių žmonių ir padarytume tokį savotišką „crowdfunding“ pradžiamokslį“.

I. Yakovlev kūryba. Asmen. archyv. nuotr.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Susitikimo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

KKKC informacija

Leave a Reply