Sugrįžta akustinės muzikos festivalis „Baltas Ošas“

Prieš penkmetį Klaipėdoje užsimezgęs bardų muzikos festivalis „Ošas“ jau paskelbė šiemetinio renginio datą ir sulaukė kaip niekada didelio susidomėjimo, tačiau „nesužvaigždėja“ ir išlieka ištikimas savo pamatinėms vertybėms: kaip visada kūryba atliekama tik gimtąja kalba, jungiamos kelios meno rūšys, renginys neformalus ir nemokamas.  

„Ryškiai baltas Ošas“. Organizatorių nuotr.
„Ryškiai baltas Ošas 2022“. Organizatorių nuotr.

Festivalis Klaipėdoje vyksta dukart per metus: vasarą – „Žalias Ošas“, žiemą – „Baltas Ošas“. VšĮ „Baltas Sodas“ vadovas Jonas Baltokas kviečia gruodžio 9 d. apsilankyti bohemiškajame Malūno lofte. Šįkart festivalio tema – „Balto(s) Ošo pėdos“. Pėdos minimos neatsitiktinai, nes aprangos kodas – ypatingi batai. „Basas vis tiek neateisi, o čia dar ir konkurse galime laimėti“, – juokauja organizatorius.  

Nors festivalio programoje tradiciškai įpinti  poezijos skaitymai ir fotografijų konkursas, renginio ašis – dainuojamosios poezijos koncertas. Paklaustas, kokie atlikėjai šiais metais nustebins, Jonas Baltokas atsakė:

„Kviečiu tuos muzikantus, kurių pats su malonumu klausausi ir norėčiau, kad juos išgirstų Klaipėda. Tuos, kurie aktyviai koncertuoja ir nevengia savanoriauti, nes atlygio niekas negauna. Ilgametė koncertinė patirtis ir pažintys labai padeda“. Organizatorius neslepia, kad didžiuojasi galėdamas pakviesti būrį jaunų ir ypač talentingų atlikėjų, tad iš Vilniaus, Skuodo, Raseinių, Klaipėdos dalyvaus Laurynas Žiedas, „Greta Du“, Evelina Dubauskaitė, Aurimas Liudvinovičius, Živilė Mackevičiūtė, Rugilė Staškevičiūtė, merginų trio „Eternafolks“. Nepamiršti ir scenos numylėtiniai, todėl festivalio gerbėjai vėl išgirs aktorių ir atlikėjų duetą „JieDu“, t. y.,  Viliją ir Ramūną Šepučius, aktorius Justiną ir Vytautą Kairius, režisierių Mindaugą Valiuką su dukra Saule, Alvydą Stalaučinskį, Rolandą Kulikauską, Sergejų Treščenkiną, o festivalio vadovas pasirodys su „paturbinta“ programa –  „Jonas Baltokas ir tūravonės“. 

„Baltas Ošas“ šiemet vys gruodžio 9 d. Visa kita aktuali informacija skelbiama www.osas.lt festivalio internetinėje svetainėje. 

Paklaustas, ar nepailsta organizuoti šį nekomercinį renginį net kelis kartus per metus,  Jonas atsakė: „Ne, nes su manimi visada gausus bendraminčių, bičiulių būrys. Pati brangiausia prekė šiais laikais – pasitikėjimas, jam net kainos nėra.  Žiūrovų simpatijas mes nuperkame savo nuoširdžiu atsidavimu, meile kūrybai. Tokių renginių Klaipėdoje daug nėra. Tad jei ne mes – tai kas?“

Kalbino Minija Bataitė 

Leave a Reply