Promočių giesmės. Sutartinių Magija

Rugpjūčio 17 d. 18 val. Klaipėdos miesto etnokultūros centre – sutartinių vakaras, kuriame pagrindinį vaidmenį atliksite Jūs patys! Lengvai išmokstamos sutartinės ir dainos leis nevaržomai panerti į autentišką dermę. Renginys nemokamas, o DAINAVIMO PATIRTIS NEREIKALINGA!

„Su didžiausiu džiaugsmu kviečiu jungtis, kam širdis šaukia pažinti savo šaknis, pabūt dabartyje ir savo skambėjime. Vieta, kurioje galite pradėti dainuoti, nors niekada to nedarėte. Nepažįstamų žmonių ratas, kuriame išnyksta statusas, amžius, lytis, patirtis ir socialiniai sluoksniai. Ten kalbamės kita kalba – sutartinėmis“ – Laurita Peleniūtė.

Sutartinės – vienos seniausių užrašytų lietuviškų liaudies giesmių, saugomos UNESO, kaip nematerialus Lietuvos paveldo turtas. Tai kas gi yra tos sutartinės? Daugiabalsės, ritualinės giesmės giedotos dar prieš šimtmečius žmonių, kurie dirbo žemę, gyveno Saulės ritmu, šventė lygiadienius, maitinosi ir rėdėsi iš gamtos, dirbdami sunkius darbus. Šiandien, keičiantis gyvenimo ritmui, senosios tradicijos atgimsta kitomis spalvomis. Taip ir sutartinių kelias pasibaigęs ir nuėjęs užmarštin kaimo bendruomenėse, atgimsta šiuolaikinio miesto žmogaus pasaulyje, kaip bendrystę nešanti ir širdies ilgesį gydanti dainavimo sistema. Tad kviečiame pažinti ir atrasti iš naujo!

Laurita Peleniūtė ir Tadas Dešukas. Asmen. archyv. nuotr.
Laurita Peleniūtė ir Tadas Dešukas. Asmen. archyv. nuotr.

Sutartinių mokys ir ratą ves Laurita Peleniūtė – folkloro atlikėja, jau septintus metus vystanti projektą „Promočių giesmės“, kuris puoselėja šį svarbų mūsų protėvių palikimą. Smuiku pritars ir muzikoje mus visus lydės Tadas Dešukas.


Renginio metu bus fotografuojama. Nuotraukos gali būti naudojamos renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

Klaipėdos m. sav. etnokultūros centro informacija

Leave a Reply