Prano Domšaičio galerijoje nemokami renginiai vasario mėnesį

Vasario 22 d., ketvirtadienį, 17.30 val. LNDM Prano Domšaičio galerija kviečia į Aldžio Gedučio (Klaipėdos universitetas) ir Kęsto Kirtiklio (Vilniaus universitetas) diskusiją „Apie kokybę ir kitus (humanitarinių mokslų) demonus“.

Kęstas Kirtiklis, Aldis Gedutis. „Tarp vertės ir poveikio: apie tariamą humanitarinių mokslų krizę ir jos įveikos būdus“
Kęstas Kirtiklis, Aldis Gedutis. „Tarp vertės ir poveikio: apie tariamą humanitarinių mokslų krizę ir jos įveikos būdus“.

Anot diskusijos iniciatorių kokybės sąvoka yra labai talpi, apimanti daugybę aspektų, todėl lyg turėtų būti nesudėtinga atskirti kokybišką nuo prasto. Mokslo administratoriai ir politikai reikalauja, kad humanitarai būtų kuo efektyvesni kūrėjai, teikiantys jiems kuo kokybiškesnį žinojimą, kuris įprastai matuojamas kiekybiniais kriterijais (pvz., tarptautinių publikacijų ar pranešimų užsienyje skaičius ir pan.). Humanitarai į tokį vadybinį entuziazmą žvelgia skeptiškai. Mat humanitarų kasdienių tyrimų vertė, kurios nemaža dalis neturi nieko bendro su kiekybine kokybės samprata. Kokius kokybės kriterijus siūlo apie humanitarinių mokslų vertinimo praktikas rašę teoretikai; kokių tyrimų kokybės sampratų laikosi Lietuvos ir Europos humanitarai vakaro metu diskutuos filosofai A. Gedutis ir K. Kirtiklis.

Vasario 25 d., sekmadienį, 14.00 val. klasikinės muzikos popietė. Dalyvauja Elena Šešelgytė (fortepijonas) ir Marija Šešelgytė (altas). Koncertuojantis seserų duetas atlieka įvairių žanrų ir epochų muziką.  Programoje – J. S. Bacho, F. Schuberto, H. Vieuxtempso kūriniai.

Elena Šešelgytė (g. 1991) studijavo Briuselio karališkoje koservatorijoje prof. D. Blumenthalio klasėje, kur įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. Po to studijas tęsė Vienoje. Tobulinosi su žymiausiais pasaulio pedagogais bei atlikėjais: Ph. Entremontu, M. Beroffu, Ph. Collardu ir kt. Koncertavo Lietuvoje, Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Japonijoje, JAV. Yra įvairių tarptautinių konkursų laureatė.

Sesuo Marija Šešelgytė studijavo pas prof. I. Bielerį (smuikas) Graco muzikos ir vaizduojamųjų menų Universitete (Austrija), pas prof. U. Eichenauerį (altas)  Šiaurės Karolinos menų mokykloje (JAV), pas prof. R. Butvilą (altas) VDU Muzikos akademijoje. Ji yra nacionalinių bei  tarptautinių konkursų Lietuvoje bei užsienyje laureatė, yra dalyvavusi ne vienuose meistriškumo kursuose ir festivaliuose Austrijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Italijoje, JAV, taip pat koncertavusi su įvairiais kameriniais muzikos ansambliais ir orkestrais visoje Europoje. 

Seserys ilgą laiką gyveno skirtingose šalyse. Šiuo metu jos gyvena Vilniuje, aktyviai ruošia programą bei koncertuoja. Koncertuojantis seserų duetas atlieka įvairių žanrų ir epochų muziką.

Renginiai nemokami Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda)

Prano Domšaičio galerijos informacija

Leave a Reply