Pamario galerijoje – kūrybinės dirbtuvės

Pamario galerija (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) liepos mėn. tęsia kūrybinių dirbtuvių ciklą. Galerijoje taip pat veikia dvi parodos: Kosto Dereškevičiaus (1937–2023) „Besišypsanti“ ir „Žingsnių skaičiavimas“. Parodas papildančios kūrybinės dirbtuvės kviečia atostogaujančius, mažus ir didelius rasti laiko kūrybai. Edukacijos mokamos, daugiau apie kainas, žr. žemiau. Išsamiau apie liepos mėn. visus užsiėmimus: https://shorturl.at/vwBEW.

Edukacijų tvarkaraštis

Liepos 4 d., antradienį, 17 val. užsiėmimas „Nupiešk pasakojimą“ 

Ar gali tapytojas būti geru piešėju? Pavyzdžiui, toks, kaip K. Dereškevičius, kurio paveiksluose yra ir puikus piešinys, ir gera tapyba. Jo drobėse matome raiškaus piešinio  kasdienes gyvenimo situacijas.  Dailininkas  tapydamas beveik nenaudojo fotografijų: tiesiog lengvai ir meistriškai idėjas užfiksuodavo ant popieriaus lapo. Susipažinsime su mažo formato dar niekur neeksponuotais tapybos etiudais bei piešiniais, kartu išmoksime kurti knygas ir pasidomėsime  iliustracijos menu. Praktinėje šio užsiėmimo dalyje kursime savo užrašų knygeles. 

Liepos 5 d., trečiadienį, 17 val. užsiėmimas „Paveikslas kaip muzika“

Tapytojo Lino Jusionio kurti paveikslai skamba kaip muzika. Juose atsiveria nepaprastai  turiningas  ir savitas tapytojo vaizdavimo stilius, kai lyg vaizduojama kažkas, iš tiesų nevaizduojant beveik nieko. Edukacinio užsiėmimo metu pasidomėsime jauno dailininko kuriamu pasauliu.  Pasitelkę, geometrines figūras, grafičių  dažais kursime abstakčius peizažus.  

Liepos 11 d., antradienį, 17 val. užsiėmimas„Ypatingas žvilgsnis“. Skirtas suaugusiems ir jaunimui. Kosto Dereškevičiaus parodoje itin ryškus kasdienybę veriantis žvilgsnis. Užsiėmimo metu diskutuosime, kaip menininkui pavyksta užfiksuoti detales, įtaigiai perteikti akimirką. Remdamiesi prancūzų poeto, eseisto ir filosofo Paulio Valéry mintimis apie objekto stebėjimą ir fiksavimą piešiant, patys „skenuosime“ aplinką, mokysimės eskizuoti atostogų įspūdžių užrašinėje.

Liepos 12 d., trečiadienį, 17 val. užsiėmimas„Atvirukas iš Kuršių Nerijos“. Skirtas šeimoms, turinčioms vyresnio amžiaus vaikų.

Nuostabusis Kuršių nerijos kraštovaizdis leidžia atsipalaiduoti ir pailsėti. Smėlio, kopų, jūros, vėjo, pušų gamtinė harmonija vilioja kiekvieną čia atvykti, įkvėpti ir nurimti. Kviečiame aplankyti dvi parodas: K. Dereškevičiaus „Besišypsanti“ ir L. Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“. Interpretuodami tapytojų raišką pamėginsime patys sukurti meno kūrinį – atviruką, kuris primins vasarą, atostogas ir šią vaizdingą vietovę.

Liepos 13 d., ketvirtadienį, 17 val. užsiėmimas „Spalvų virsmas“. Skirtas šeimoms, turinčioms įvairaus amžiaus vaikų.

Koks nuotykis dailininkų darbuose atrasti spalvų virsmą – ekspresyvius potėpius, švelnius atspalvių perėjimus. Kviečiame šeimas K. Dereškevičiaus parodoje „Besišypsanti“ ir L. Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“ išbandyti vizualinio mąstymo užduotis, kartu įsilieti į kūrinius ieškant asociacijų, jausmų ir nuotaikų. Kūrybinėse dirbtuvėse nerkite į spalvų virsmą, spontaniškai kurkite atspaudus. Vietos atrasime ir jausmų raiškai, ir netikėčiausiems kūrybiniams sumanymams!

Liepos 14 d., penktadienį, 17 val. užsiėmimas„Patirti parodą?“. Skirtas suaugusiems ir jaunimui.

Kviečiame suaugusiuosius K. Dereškevičiaus parodą „Besišypsanti“ ir L. Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“ aplankyti kitaip. Pasivaikščiokite kūrybiškai – interaktyviai įsiklausykite į pasakojimus, stebėkite dailininkų reflektuojamas būsenas ir atraskite asmeninį santykį su meno kūriniais. Parodose kartu kursime dialogą ir interpretacijas, dalysimės mintimis žaismingai tyrinėdami. Tad iki jaukaus kūrybinio pasivaikščiojimo!

Liepos 15 d., šeštadienį, 17 val. užsiėmimasPagauk geriausią atostogų kadrą“. Skirtas suaugusiems ir jaunimui.

Ar žinojote, kad savo fotografijos įgūdžius galite pagerinti mokydamiesi iš dailininkų? Kviečiame pasivaikščioti po tapytojo L. Jusionio parodą „Žingsnių skaičiavimas“. Mėgaudamiesi stebėkite ir tyrinėkite meistriškai išgrynintą kompozicijos ir spalvų dermę autoriaus kūriniuose. Susipažinę su minimalistine plastika, kinematografine logika, apribotu žiūrėjimo lauku, pabandykite tai pritaikyti „gaudydami“ geriausią atostogų kadrą telefonu ar fotoaparatu.

EDUKACIJŲ KAINOS

Edukacinių užsiėmimų bilieto kaina moksleiviui – 3,00 Eur, suaugusiajam – 5,00 Eur, šeimai – 6,00 Eur. Daugiau informacijos tel. (8 46) 410 421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt. Projektą remia Neringos savivaldybė.

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus informacija

Leave a Reply