Pamario galerija Juodkrantėje kviečia pasinerti į kūrybiškumo jūrą

Per atostogas norite išmokti lesiruoti? Suprasti gėlių kalbą ir nusiųsti romantišką žinutę vasaros simpatijai? O gal norite pasimatuoti XIX a. drabužius ir daugiau sužinoti, kokie žymūs poilsiautojai lankėsi senajame Juodkrantės kurorte? Nenumaldomai ilgitės diskusijų apie meną? Visa tai, kas išvardyta, ir dar daugiau rugpjūtį rasite Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Pamario galerijoje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa).

Edukacijos. Organizatorių nuotr.
Edukacijos. Organizatorių nuotr.

Šios vasaros edukacijų programą įkvėpė birželį galerijoje atidarytos parodos: Kosto Dereškevičiaus (1937–2023) „Besišypsanti“ ir Lino Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“. Populiarius ir didelio šeimų įsitraukimo sulaukiančius kūrybinius užsiėmimus veda išradingi LNDM specialistai. Rugpjūtį jūsų kūrybiškumą žadins ir į atradimus kvies LNDM Nacionalinės dailės galerijos edukatoriai.

Rugpjūčio užsiėmimų programa:

Edukacijos. Organizatorių nuotr.
Edukacijos. Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 1 d., antradienį, 17 val. užsiėmimas „Gėlių kalba ir papuošalai“. Floriografija – XIX a. itin išpopuliarėjusi „gėlių kalba“, aiškinusi skirtingų gėlių reikšmes. Jaunimas segdavosi žiedus į plaukus, atlapus, taip norėdami perduoti konkrečią žinią mylimajam ar mylimajai. Jausmams išreikšti puikiai tiko ne tik gyvos, bet ir džiovintos gėlės, o ypač dažnai jos naudotos kuriant papuošalus. Edukacinio užsiėmimo metu kursime gėlių seges.

            Rugpjūčio 2 d., trečiadienį, 17 val. užsiėmimas „Juodkrantės kurortas XIX amžiuje“. Kviečiame į edukacinį užsiėmimą po Juodkrantės miestelį. Jo metu susipažinsite su įdomia ir intriguojančia XIX a. kurorto istorija. Ką veikdavo čia atvykę poilsiautojai, kokiomis veiklomis užsiimdavo, kokie garsūs žmonės lankėsi ir vasarodavo Juodkrantėje? Praktiniame užsiėmime  pasimatuosite madingus XIX a. drabužius bei aksesuarus ir įsijausite į XIX a. kurorto gyvenimą.


            Rugpjūčio 3 d., ketvirtadienį, 17 val. užsiėmimas „Lesiruotė“. Lesiruotė – senųjų meistrų ypač mėgtas tapybos būdas, kai tapoma labai plonais dažų sluoksniais ir taip sukuriamas peršviečiamumo efektas. Susipažinę su technikos pavyzdžiais, praktinio užsiėmimo metu išbandysime lesiruotę patys.

           Rugpjūčio 4 d., penktadienį, 17 val. užsiėmimas „Juodkrantės kurortas XIX amžiuje“. Kviečiame į edukacinį užsiėmimą po Juodkrantės miestelį. Jo metu susipažinsite su įdomia ir intriguojančia XIX a. kurorto istorija. Ką veikdavo čia atvykę poilsiautojai, kokiomis veiklomis užsiimdavo, kokie garsūs žmonės lankėsi ir vasarodavo Juodkrantėje? Praktiniame užsiėmime  pasimatuosite madingus XIX a. drabužius bei aksesuarus ir įsijausite į XIX a. kurorto gyvenimą.

           Rugpjūčio 8 d., antradienį, 17 val. užsiėmimas „Pirmykštis menas“. Tai – akmens amžiaus menas, kai žmonės dar gyveno olose, kūrė piešinius, realistiškai atvaizduodami aplinkinį pasaulį. Olų tapyboje randama gyvūnų vaizdų, žmonių ir medžioklinių scenų. Piešiniams pasitelkti gamtinės kilmės pigmentai, olos gabalėliai. Edukaciniame užsiėmime piešdami ant rudo popieriaus ir akmenukų išbandysime įvairias pirmykščių žmonių nuo seniausių laikų naudotas rašymo priemones: kreidą, ochrą ir degintą anglį.

Rugpjūčio 9 d., trečiadienį, 17 val. užsiėmimas „Rankų darbo rašikliai“. Užsiėmimo metu kalbėsime, kada ir kur buvo rastos pirmosios iš nendrių padarytos rašymo priemonės ir ant kokio popieriaus buvo piešiama, kodėl dauguma šiuolaikinių menininkų renkasi senovėje naudotas rašymo priemones. Patys kursime rankų darbo rašiklius. O jie gali būti pagaminti iš įvairių gamtoje aptinkamų medžiagų: žolių, jūros nugludintų ar miške rastų pagaliukų, paukščių plunksnų. Susikūrę savo unikalias rašymo priemones, jas dekoruosime ir išbandysime pirmus jų potėpius lape ar įspaudus molio plokštėse. Dėl neįprastų medžiagų derinio sunku valdyti rašymo priemones, bet tikroji laisvė – tiesi linija nebūtinai turi būti tiesi.

Rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį, 17 val. užsiėmimas „Rugiagėlių jūra“. Lauko rugiagėlės pražysta visu gražumu rugpjūtį. Kukli ir trapi gėlė, susiliejanti su dangaus mėliu, išsiskiria savo forma ir spalva. Laukuose šių gėlių galime pamatyti tiek daug, lyg būtų rugiagėlių jūra. Edukaciniame užsiėmime žaismingai braukdami storas ir plonas linijas bei potėpius, taškydami rašalą piešime mėlynas bangas ir žydinčias rugiagėles, išmėginsime įvairias kaligrafijai skirtas priemones.

Rugpjūčio 11 d., penktadienį, 17 val. užsiėmimas „Jūriniai mazgai ir marių žuvelė“. Edukaciniame užsiėmime mokysimės surišti jūrinius mazgus ir sužinosime jų paskirtį. Aptarsime, kokios žuvys gaudomos Kuršių mariose. Iš balto molio nulipdę marių žuvelę, specialiais įrankiais „stekais“ modeliuosime žvynelių ornamentus. Minimalistinę skulptūrėlę galėsite pasilikti atminčiai.

Rugpjūčio 16 d., trečiadienį, 17 val. užsiėmimas „Šypsenos vietiniams ir poilsiautojams“. Kosto Dereškevičiaus paroda „Besišypsanti“ įkvėps dirbtuvių dalyvius kalbėti apie susitikimus – vietinių pamario gyventojų ir atvykstančių poilsiautojų žmogaus ir gamtos kasdienybėje, žmogaus ir gamtos per atostogas. Kursime vienas kito portretus – rimtus, juokingus, ironiškus. Dirbtuvėse išbandysime skirtingas portreto kūrimo technikas.

Rugpjūčio 17 d., ketvirtadienį, 17 val. užsiėmimas „Dialogai apie meną Lino Jusionio parodoje „Žingsnių skaičiavimas“. Dialogai apie meną – tai diskusijos apie meno kūrinius Nacionalinėje dailės galerijoje, trumpam persikeliančios į Pamario galeriją. Susitikimo dalyviams nereikia jokio pasiruošimo ar specialių žinių apie meną ir menininkus. Vizualaus mąstymo strategijų principu vykstantis pokalbis leidžia susitikimo dalyviams laisvai dalytis įžvalgomis ir kartu kurti meno kūrinio prasmę.

Rugpjūčio 18 d., penktadienį, 17 val. užsiėmimas „Kiek žingsnių iki horizonto?“ Lino Jusionio peizažuose veiksmo nedaug. Tačiau daug erdvės įsižiūrėti, žingsniuoti pirmyn ir atgal, mąstyti apie tai, kas paveiksle yra ir ko jame nėra. Horizonto linija peizaže yra vienas svarbiausių elementų, ji ne tik žymi dangaus ir žemės susilietimą, bet ir atskleidžia skirtingas aplinkos perspektyvas. Remdamiesi Lino Jusionio kūriniais ir dailės istorijos pavyzdžiais, tyrinėsime, kokias skirtingas erdves galima sukurti vien tik pajudinus horizonto liniją. Koliažuose dalyviai konstruos erdves, kokias prisimena ir kokių dar nėra.

Rugpjūčio 19 d., šeštadienį, 17 val. užsiėmimas „Dialogai apie meną Kosto Dereškevičiaus parodoje „Besišypsanti“. Dialogai apie meną – tai diskusijos apie meno kūrinius Nacionalinėje dailės galerijoje, trumpam persikeliančios į Pamario galeriją. Susitikimo dalyviams nereikia jokio pasiruošimo ar specialių žinių apie meną ir menininkus. Vizualaus mąstymo strategijų principu vykstantis pokalbis leidžia susitikimo dalyviams laisvai dalytis įžvalgomis ir kurti meno kūrinio prasmę.

Edukacinių užsiėmimų bilieto kaina moksleiviui – 3,00 Eur, suaugusiajam – 5,00 Eur, šeimai – 6,00 Eur. Daugiau informacijos tel. (8 46) 410 421 arba el. p. domsaicio.edukacija@lndm.lt; https://www.lndm.lt/mm/.

***

Projektą remia Neringos savivaldybė. Papildomą informaciją teikia: Prano Domšaičio galerijos direktorė Skaistė Marčienė, el. p. skaiste.marciene@lndm.lt, tel. (8 600) 39 972. LNDM Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus komunikacijos koordinatorė Indrė Polimaitienė, el. p. indre.polimaitiene@lndm.com, tel. (8 5) 262 1883.

LNDM informacija

Parašykite komentarą