NIDOJE: „COOP SUMMIT 2023“

Nidoje birželio 16 – 17 d. vyksCOOP SUMMIT 2023“ – sveiki atvykę į „hepeningo meno sambūrį! Olandų meno institutas (angl. Dutch Art Institute, toliau – DAI) buria studentus ir dėstytojus iš daugybės šalių, įvairių kultūrinių bei su skirtingomis disciplinomis susijusių aplinkų. Šio sambūrio tikslas – drauge studijuoti meną ir teoriją siekiant tyrinėti, permąstyti ir pertvarkyti, kaip žmonės, nežmogiškosios būtybės ir planeta gali kartu egzistuoti be smurto, išnaudojimo bei hierarchijos.

Organizatorių vaizdinė medžiaga
Organizatorių vaizdinė medžiaga

Nors formalusis švietimas žada asmenybės laisvę, jo struktūra ir naudojamomis technologijomis kartojamos visos prielaidos, kaip pasiekti „sėkmę“ neteisingame pasaulyje. Net ir neturėdamas priemonių visavertiškai išvengti šios padėties, jau daugiau nei 20 metų DAI bando šioje sistemoje plėsti visas įmanomas ribas: 

kaip keliaujanti akademija: esame mokykla be sienų ir be nuolatinės veikimo vietos, laikinai besilankanti vietovėse, į kurias yra kviečiama studijuoti bei dalintis kūryba – keliaujame ten, kur esame laukiami kaip draugai, kaip bendraminčiai;

kaip bendradarbiaujanti akademija: pripažįstame, kad daugiausiai pakeisti galintis menas kuriamas už universitetinės sistemos ribų. Todėl į savo veiklą nuosekliai įtraukiame neakademines organizacijas ir kolektyvus – juos vertiname dėl jų politiškos poezijos ir poetiškos politikos, atkaklaus mąstymo, etiškos vaizduotės bei nepriklausomos veiklos pasaulyje, siekiant sušaukti, kuruoti ir formuoti tarpdisciplininio, transdisciplininio bei nedisciplininio meno kryptis, sutelkiant kūrėjus ir mąstytojus, menininkus, rašytojus bei kuratorius į šiandien aktualius klausimus ir temas. Vertindami jų savitumą, subūrėme šias nuostabias asmenybes drauge stengtis būti daugiau nei tik atskirų dalių junginiai ir vienyti jėgas šiame sudėtingame procese, vadinamame bendradarbiavimu.


Birželio 16 ir 17 dienomis DAI bendruomenė pristatys „COOP SUMMIT 2023“ – kasmetinį daugiabalsį „hepeningo“ meno sambūrį, kuriame bus pristatyti šešių COOP studijų grupių – esminės DAI magistro studijų programos dalies – šių metų darbo rezultatai. 

Per šiuos metus šešios COOP studijų grupės reguliariai susitikdavo skirtinguose Europos miestuose, įskaitant vos 15 minučių kelio atstumu nuo Rusijos zonos esančią Nidą. DAI seminarų metu grupės dalijosi savo tyrimais ir diskutavo, kaip kurti grupinį darbą, kuriame būtų vertinamas ir išryškinamas dalyvių, vietovių bei viešųjų erdvių įnašas ir ypatumai. 

Šį birželį DAI vėl sugrįžta į Nidą, kur COOP grupės viešai pristatys savo projektus Neringos savivaldybėje. Sykiu tęsiant ir sėkmingą bendradarbiavimą su Nidos meno kolonija (NMK), COOP darbai bus pristatyti Gamtos mokykloje, pačioje NMK ir už jos ribų. 

Jei ketinate tuo metu būti Kuršių nerijoje, džiugiai kviečiame prisijungti prie programos! 

Susidomėjusiems, bet atvykti negalintiems pranešame, kad kuratorius, (buvęs) filosofas ir rašytojas Tautvydas Urbelis dalyvaus šioje dviejų dienų programoje ir parengs tekstinį renginio reportažą, kuris vėliau bus publikuotas DAI tinklapyje

PROGRAMA

(Tvarkaraštis gali nežymiai kisti. Atnaujintos versijos ieškokite tinklalapyje)

Penktadienis, birželio 16 d.

14.30–16.30 val. – Cure for the Itch

*COOP studijų grupė 2022–2023 m. „Long Time No See: Forming a new art economy of the commons“ pristato projektą „Cure for the Itch“, kuriuo kviečia į kelių stočių sankryžas lūžių ir disonansų erdvėje, grįstoje kolektyviniu žaidimų bei ekonomikos tyrimu. Projekte atsiskleis jų nesėkmės, priimtos apmąstant susibūrimo galimybes ir atsakymų ieškojimą beribiame miške.

Vieta: Nidos stovėjimo aikštelė, Taikos pl. 41, Nida

16.30–18.00 val. Li Li Ko Ko Fəstival of 100 Centers

*COOP studijų grupė „UNRAVELING THE (UNDER-)DEVELOPMENT COMPLEX“ pristato projektą „Li Li Ko Ko Fəstival of 100 Centers“, kuriuo kvestionuoja stereotipus apie tai, kas yra šventiška, normalu ar nukrypę nuo normos, kas teikia paguodą ar kelia grėsmę, kas laikoma išsivysčiusiu ar neišsivysčiusiu, ir kviečia į agregatinę eiseną, vaizduotės paralyžių pakeičiančią prefigūratyviais visuomenės, kurią norime puoselėti, aidais.

Vieta: Įvairios vietos prie įėjimų į Nidos paplūdimius

19.15–20.30 val. COULD A SOUND PERSIST UNDER SANDS UNSEEN?  

*COOP studijų grupė „FOREST AS IMAGE AND INFRASTRUCTURE Exploited, Assembled, Constructed, Protected, Cared for – Projections, Relations, Definitions – Forest Operational Images“ pristato projektą „COULD A SOUND PERSIST – UNDER SANDS – UNSEEN?“ ir kviečia į multimedijos performansą / repeticiją – kilpinį slapto miško langą, kviečiantį išsišakoti ir tapti šaknimis per šnabždesius bei pranašiškus garsus, savo smailiomis uodegomis mums piešiant ant dulkių.

Renginio vieta: Futbolo aikštė Neringos miške, 55°18’45.8 “N 20°59’18.9 “E
Susitikimo vieta: Stovėjimo aikštelė prie futbolo aikštės

//

Šeštadienis, birželio 17 d.

15.00–16.30 val. My mother composed me as I now compose her

*COOP studijų grupė „On Tradition – Future Ancestors 3: The Mother, The Archival and The Symbolic Order“ pristato projektą „My mother composed me as I now compose her“ ir kviečia į įtraukią ištapytų partitūrų, judesio kaip kalbos, pakitusių ir atnaujintų simbolių erdvę, į kurią atsineša daugybės būdų, kuriais mes būname šeimų dalimi, užrašus ir ritmus.

Vieta: Nidos meno kolonija, A. Jonušo g. 3, 93127 Nida

17.30–19.30 val. – Evergreening the Cut [towards and beyond film’s photosynthesis]

*COOP studijų grupė „Curating Positions: A cut through the screen“ pristato porjektą „Evergreening the Cut [towards and beyond film’s photosynthesis]“ ir kviečia į spekuliatyvią konferenciją, grįstą pertraukiamomis kino peržiūromis ir skatinančią švęsti netobulumą bei atpažinti istorijas, slypinčias daiktuose, daugiau nei žmogiškose būtybėse ir jų santykiuose.

Vieta: Neringos bendruomenės forumas, Taikos g. 17, Nida

22.00–23.30 val. Nakties šauksmas / dienos šnabždesys: keturių veiksmų kūrybinė istorija

* COOP studijų grupė „Publishing Practices: Textauralities, Oralitures, Corpoliteracies“ pristato projektą „NIGHTTIME SCREAMING/DAYTIME WHISPERING ~ A Creational Story in Four Acts“ – spektaklį, kuriame derinamos verbalinės ir neverbalinės kalbos, vaidinamą ant bokšto, regimo kaip vertikalus miražas ir triukšmingai besiskleidžiančių laiko juostų antena, ir kviečiančio patyrinėti bokšto sukūrimo mitus bei leidybos sampratą.

Vieta: Apžvalgos bokštas,  55°18’16.0 “N 20°59’24.5 “E

Nidos meno kolonijos informacija

Leave a Reply