„Negirdėta Klaipėda“ netradicinėje erdvėje. Miesto ir jį supančios gamtos garsų koncerto premjera po tiltu

Netradicinė erdvė (po Mokyklos g. viaduku), specialiai kuriamas šviesų dizainas, o svarbiausia – unikalaus INGAJOS balso ir specialiai festivalio užsakymu sukurtos autorinės Audriaus Šimkūno kompozicijos iš negirdimų miesto garsų jungtis. Būtent tokią premjerą Menų festivalis „Plartforma“ siūlo XVII-ojo festivalio uždarymui spalio 28 d. 19 val.

Audrius Šimkūnas (Sala) jau daugiau nei 20 metų dirba garso meno sferoje, jo tyrinėjimų sritis – aplinkos garsai bei jų įrašai. Kūryboje menininką domina tylūs, dažnai be specialių techninių priemonių net negirdimi garsai. Spalio pradžioje menininkas festivalio kvietimu rezidavo Klaipėdoje ir fiksavo ausimi paprastai negirdimus mūsų miesto ir gamtos garsus, iš kurių sukurta autorinė kompozicija bus pristatyta ypatingoje miesto viešojoje erdvėje, gal netgi pirmą kartą kultūros renginiui pritaikomoje aikštelėje po Mokyklos g. viaduku. 

Kompoziciją papildys puikiai klaipėdiečiams pažįstamos dainininkės INGAJOS dainos. Jos įkvėpimas rašyti ir kurti yra susijęs su artimiausia aplinka ir asmenine gyvenimo patirtimi, tačiau ji sąmoningai skiria laiko ryšiui su gamta, nes būtent jis skatina kūrybiškumą. INGAJOS muzikoje puikiai dera gili, tamsi, sodri ir kupina neišmatuojamo liūdesio energija, akustinio roko melodijos ir švelnūs aplinkos garsai.

Projekto idėjos autorius Donatas Bielkauskas kviečia neišsigąsti permainingų orų ir atrasti naujus skambesius naujoje erdvėje. Garantuojame, kad tilto perdanga yra puikus stogas nuo lietaus. Telieka šiltai apsirengti ir pasirūpinti karšta arbata. Pasiekti aikštelę galima pėsčiomis, einant Danės upės krantine nuo senamiesčio (pro Meridianą, Irkluotojų bazę) arba atvykus mašina iš Joniškės g. arba Bangų g. Renginys NEMOKAMAS.

Po koncerto, kurio trukmė 50 min., visi norintieji iki pat 22 val. galės pasigrožėti audiovizualine instaliacija, nes šviesų ir garso skambesys tęsis.

REKOMENDUOJAMA autentiško garso meno archeologams ir netradicinių erdvių mėgėjams.

Projektą pristato Tarptautinis menų festivalis „Plartforma“, kurio misija – bendrame kūrybiniame vyksme suvienyti skirtingų šalių meninę patirtį bei kūrėjų kūrybinį potencialą. Festivalyje pristatomi šiuolaikinio šokio ir teatro, naujojo cirko, performanso, muzikos ir vizualaus meno kūrėjai bei jų grupės. Tai – vienintelis interdisciplinaraus pobūdžio festivalis Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje, be kultūrinės vykdantis ir edukacinę funkciją – supažindina ir ugdo publiką suprasti ir vertinti šiuolaikinę meno raišką.

„Plartforma“ ilgametis Klaipėdos miesto reprezentacinis festivalis, 2019-2021 m. įtrauktas į Strateginių Lietuvos festivalių sąrašą, o nuo 2015 m. apdovanotas Europos festivalių asociacijos ženklu „Europe for Festivals / Festivals for Europe“. Festivalį organizuoja Menininkų grupė „Žuvies akis“. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje, tarptautiniai fondai. Daugiau: www.plartforma.lt

****

Šviesų dizainas: Eventtech

Projekto partneris: AB „Klaipėdos baldai“

Kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ informacija

Leave a Reply