Naujieji „Rūtų“ galerijos šeimininkai kviečia į garsiausių Klaipėdos dailininkų darbų parodą

Klaipėdos centre Danės gatvėje veikianti „Rūtų“ galerija turi naujus šeimininkus. Jais tapo Klaipėdos licėjus, kuris šiemet mini 20 metų sukaktį, kuomet šioje mokykloje buvo pradėtos organizuoti profesionalių dailininkų parodos. Pasak licėjaus atstovų, galerija toliau tęs savo misiją: organizuos profesionalių meno kūrėjų parodas, įgyvendins naujas edukacines ir menines idėjas.

„Galerija Lyceum“ logotipas
„Galerija Lyceum“ logotipas

Naujas pavadinimas ir išlaikytos veiklos tradicijos

Nuo 2009 m. klaipėdiečius ir miesto svečius apie meno pasaulį ir įstabius jaunųjų bei gerai žinomų menininkų kūrinius švietusi „Rūtų“ galerija (Danės g. 9) šiemet simboliškai tapo ugdymo įstaigos dalimi.

Naujieji galerijos vadovai teigia, kad klaipėdiečiams gerai pažįstama meno erdvė naująjį gyvavimo etapą pradės ne tik nauju pavadinimu „Galerija Lyceum“, bet ir platesniu veiklos spektru. Visgi, pasak Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės, galerijos pagrindinė funkcija ir toliau išliks šviesti miesto gyventojus ir svečius apie meno pasaulį ir išskirtinius jo kūrinius.

„Galerija Lyceum“

„Ši galerija ir toliau tęs savo ilgus metus vykdytą misiją – supažindins lankytojus su skirtingomis meno formomis, pristatys naujus ir jau žinomus Lietuvos ir kitų šalių meno kūrėjus. „Galerija Lyceum“ klaipėdiečiams ir miesto svečiams suteiks galimybę prisiliesti prie šiuolaikinio profesionalaus meno pulso, padės geriau suprasti kultūrinio pasaulio tradicijas“, – teigė dr. R. Kontautienė.

Nauja pradžia – su garsiausių Klaipėdos dailininkų darbais

Jau spalio 20 d. „Galerija Lyceum“ miesto bendruomenei prisistatys išskirtine žinomiausių Klaipėdos dailininkų darbų paroda „Naujas etapas“ ir jaukiu šventiniu renginiu.

Pasak licėjaus vadovės dr. Reginos Kontautienės, tokia galerijos atidarymo idėja pasirinkta neatsitiktinai.

„Šiemet sukanka lygiai 20 metų, kai Klaipėdos licėjuje buvo pradėtos rengti profesionalaus meno parodos. Pirmasis šią idėją pasiūlė šviesios atminties Lietuvos teatro ir kino aktorius, režisierius, meno kolekcionierius ir tapytojas Bronius Gražys.

„Galerija Lyceum“
„Galerija Lyceum“

Tuomet vienas aktyviausių Lietuvos kultūros veikėjų kartu su žymiu Klaipėdos dailininku monumentalistu Juozu Vosyliumi pradėjo šią gražią ir iki šiol tebesitęsiančią tradiciją. Todėl pagalvojome, kad būtų prasminga naują galerijos etapą pradėti būtent garsiausių Klaipėdos dailininkų darbų paroda, nes su dauguma autorių licėjus aktyviai bendradarbiauja jau ne vienerius metus“, – teigia dr. R. Kontautienė.

Naujos galimybės edukacijai

„Tai yra vieta, kuri alsuoja menine aura. Ji puikiai tinka įvairioms meninės edukacijoms, kurių pagalba mokiniai galėtų ne tik plėsti savo suvokimą apie meną, bet ir skatintų kūrybiškumą, ugdytų estetikos pojūtį. Juk menas yra itin svarbus dvasiniam žmogaus tobulėjimui. Tai suprasdami, jau prieš du dešimtmečius reguliariai licėjuje pradėjome rengti žinomų profesionalių menininkų parodas ir šią patirtį norėjome perkelti į dar aukštesnį ir profesionalesnį lygmenį“, – mintimis dalijosi dailininkas Juozas Vosylius.

Klaipėdos licėjaus direktorės dr. R. Kontautienės teigimu, tapti naujais žinomos galerijos šeimininkais ugdymo įstaigą paskatino siekis turėti platesnes galimybes meninei edukacijai ir kūrybinių idėjų įgyvendinimui bei jau sukaupta ilgametė patirtis bendradarbiaujant su meno pasaulio atstovais.

Jubiliejinėje parodoje – 14 išskirtinių darbų

Parodos, kuri pavadinta „Naujas etapas“, metu bus eksponuojama 14 išskirtinių darbų, kurių autoriai – garsūs senosios, viduriniosios ir jaunosios kartos Klaipėdos menininkai Bronius Gražys, Danielius Rusys, Linas Julijonas Jankus, Danas Andriulionis, Vidas Pinkevičius, Edvardas Malinauskas, Agota Bričkutė, Juozas Vosylius, Rytis Martinionis, Ernestas Žvaigždinas, Antanas Garjonas, Liudvikas Natalevičius, Algirdas Vadoklis ir Algirdas Taurinskas.

„Galerija Lyceum“
„Galerija Lyceum“

Spalio 20 d. 17:30 val. vyksiančiame atidarymo renginyje surinkusieji galės sutikti eksponuojamų darbų autorius Juozą Vosylių, Edvardą Malinauską, Liudviką Natalevičių, Agotą Bričkutę, Irmą Leščinskaitę, Virginijų Viningą, Andrių Giedrimą bei Antaną Garjoną.

Jaukiame renginyje muzikinę programą atliks Klaipėdos licėjaus mokiniai, gros saksofonininkas Laimonas Urbikas, o galerijos erdvės nušvis tradicinėmis Klaipėdos licėjaus spalvomis.

„Galerija Lyceum“ oficialiai atidaroma spalio 20 d. 17.30 val. (Danės g. 9, Klaipėda).

„Galerija Lyceum“ informacija

Leave a Reply