MARY MARINOPOULU – ,,Kolektyvinis susitapatinimas“ / „Absorb Ensemble“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) tęsia tarptautinės rezidencijos programą ir kviečia į kūrybines dirbtuves – ,,Kolektyvinis susitapatinimas“ / „Absorb Ensemble“ su menininke iš Graikijos Mary Marinopoulou. Menininkė tyrinėja savęs pajautą (angl. „sense of self“) vietos atžvilgiu: fizinę, geografinę bei psichinę proto būsenas bei įsivaizduojamą ir atminties (prisiminimų) erdves.

Šio dviejų dienų užsiėmimo metu vyks iš anksto nesuplanuotas patyriminis pasivaikščiojimas (nedidelėmis grupėmis) miesto erdvėse. Pasibaigus patyriminiam pasivaikščiojimui visa mieste rasta, surinkta ar kitaip sukurta medžiaga bus sudėta į nedidelį miesto tyrinėjimo vadovą.

RUGSĖJO 16 D., ŠEŠTADIENIS 10–14 VAL.
Grupės susitikimas + įvadinės patirtys
Patyriminis ėjimas I
Patirčių rinkimas + bendrų istorijų rašymas
Patyriminis ėjimas II
Kas privertė mane įsimylėti
Diskusija

RUGSĖJO 17D., SEKMADIENIS 10–14 VAL.
Mentalinių įvaizdžių praktika + diskusija
Patyriminis ėjimas III
Kas yra namai?
Miesto tyrinėjimo vadovo rengimas

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS VYKS ANGLŲ KALBA

Data: Rugsėjo 16–17d.

Laikas: 10–14 val.

Vieta: Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, Bažnyčių g. 4, Menininkų kiemelis, antras aukštas (ieškoti nuorodos)

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija (užsiregistravusieji dalyvauja šeštadienio ir sekmadienio dirbtuvėse):
https://forms.gle/vt5mF2idhA144wtC9

Menininkė ir jos kūrybą

Mary Marinopoulou. Asmen. archyv. nuotr.
Mary Marinopoulou. Asmen. archyv. nuotr.

Mary Marinopoulou tyrinėja savęs pajautą (angl. „sense of self“) vietos atžvilgiu: fizinę, geografinę bei psichinę proto būsenas bei įsivaizduojamą ir atminties (prisiminimų) erdves. „Mane domina ryšys tarp savęs pajautos ir tam tikros vietos, dėl tos priežasties šį santykį tyrinėju kurdama audiovizualines instaliacijas, daugialypės terpės (multimedijos) parodas bei organizuodama įvairius kolektyvinius susitikimus. Mano manymu, visa tai labai puikiai perteikia vidinį susiskaldymą (angl. „fragmentation of the self“) ir gydo su tuo dažnai susijusias vidines traumas“.

M. Marinopoulou audiovizualinės instaliacijos – „Įkūnijančios tapatybės (Embodying Identities)“ (2023) ir „Krizės / Atmintys (Crises / Memories)“ (2022), buvo pristatytos tarptautiniuose festivaliuose Rytų Europoje. Parodų kuravimas: „Fizinės erdvės: virtualios jungtys (Physical Spaces: Virtual Connections)“ (virtuali paroda, 2020), „Skirtingi pasauliai (Different Worlds)“ (Liubliana, 2019), „Patikrinimas mirtingumu (Mortality Check)“ (Vilnius, 2019). Menininkė šiuo metu daugiausia dėmesio skiria kolektyviniams pasivaikščiojimams (angl. „collective walks“) ir projekto „Absorb Ensemble“ perkėlimui į skirtingus kultūrinius kontekstus.

Daugiau informacijos apie menininkę: http://marymarinopoulou.com/

KKKC informacija

Leave a Reply