Literatūrologo Marijaus Šidlausko knygos „Kairiarankio kentauro pėdomis“ pristatymas

Spalio 25 d. 17 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyks literatūrologo Marijaus Šidlausko knygos „Kairiarankio kentauro pėdomis“ (2023) sutiktuvės. Pokalbyje dalyvaus autorius, literatūrologai Viktorija Daujotytė, Gediminas Mikelaitis ir knygos sudarytoja Nida Gaidauskienė. Renginys nemokamas.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleista knyga „Kairiarankio kentauro pėdomis“ – tai Marijaus Šidlausko tekstų (kritikos straipsnių, recenzijų, kultūrinės eseistikos) rinkinys, sudarytas iš dvidešimties pastarųjų metų brandžiausių publikacijų ir viešų pasisakymų. Knyga iliustruota nuotaikingomis Regimanto Tamošaičio, Vlado Braziūno ir kt. nuotraukomis. Joje ne sykį sukirba intelektualinio detektyvo intriga, kalbama apie teksto malonumą ir dievoieškos formas literatūroje, atidžiai įvertinamas kolegų įdirbis, elegantiškai kryžiuojamos špagos su idėjiniais oponentais. Kaip ir gyvenime, pakanka ir sąmojo.

Apie autorių. Literatūrologas, literatūros kritikas Marijus Šidlauskas yra humanitarinių mokslų daktaras, ilgametis Klaipėdos universiteto docentas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Vienas  savičiausių nepriklausomos Lietuvos literatūros tyrėjų, kurio tekstai išsiskiria plačia erudicija, unikaliu stiliumi. Neatsitiktinai už literatūros kritikos bei eseistikos darbus M. Šidlauskas yra pelnęs tris premijas: Jotvingių (1996), Ievos Simonaitytės (2008) ir Vytauto Kubiliaus (2014). Jo knygos „Poetas ir visuomenė“ (1994), „Orfėjas mokėjo lietuviška“i (2006) atskleidė autoriaus ypatingą dėmesį kultūros sociumo idėjoms. Kaip profesionalų vertėją autorių pažįstame iš  Terry Eagletono „Įvado į literatūros teoriją“ vertimo (2000). Didžiulio susidomėjimo sulaukė M. Šidlausko pokalbių su akademike Viktorija Daujotyte knyga „Vartai į abi puses“ (2015).

 

I. Simonaitytės viešosios bibliotekos informacija

Leave a Reply