Lapkritis Klaipėdos koncertų salėje: ką būtina išgirsti

Klaipėdos koncertų salė (KKS) pristato paskutines rudens programas, kuriose klausytojai atras netikėtų muzikinių patirčių. Laukia 6 skirtingos koncertinės programos nuo įvairių šalių vokalinės liaudies muzikos, netikėto varinių pučiamųjų amplua, iki užburiančios simfoninės muzikos. Du renginiai skirti vaikams, tačiau rekomenduojama išgirsti ir jų tėvams. Šventiškai lapkričio repertuarą užvers jubiliejinis Klaipėdos choro „Aukuras“ koncertas.

„Aukuras“. Vytauto Dranginio nuotr.
„Aukuras“. Vytauto Dranginio nuotr.

Laukiamiausios mėnesio programos

Reikšmingiausias lapkričio repertuaro koncertas pažymės Klaipėdos choro „Aukuras“ kūrybinės veiklos 30-metį. Koncertinę programą atliks su tarptautinių konkursų prizininku – Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“, su kuriuo „Aukuras“ puoselėja ilgametę meninę bendrystę. Koncerte skambės vienas didžiausių Wolfgango Amadeuso Mozarto liturginių kūrinių – Didžiosios mišios c-moll. „Šios mišios yra vienas iš pasaulio muzikos perlų, be galo gražus, alsuojantis iškilmingumu, dvasingumu, darna ir nepaprastu melodingumu, ne taip dažnai Lietuvoje skambantis, kūrinys“, – pasakoja „Aukuro“ meno vadovas Tomas Ambrozaitis. Koncerte taip pat muzikuos Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras, solistai – Rasa Ulteravičiūtė (sopranas), Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras) ir Tadas Girininkas (bosas). Jubiliejinė programa „Aukurui – 30!” skambės lapkričio 24-ąją.

Išskirtinai uostamiesčio publikos laukia profesionalaus, dainuojančio be instrumentinio pritarimo (a cappella), kolektyvo „Latvian voices“ iš Latvijos vienintelis pasirodymas Lietuvoje. Dešimtyse pasaulio scenų koncertuojančios grupės atliekama muzika jungia kaimyninės šalies liaudies dainas ir choro skambesį, kurį subtiliai derina su šiuolaikine a cappella bei užsienio autorių muzika. Koncerte klausytojai išgirs latvių, estų, ukrainiečių liaudies dainas bei kitų užsienio autorių kūrinius. „Latvian voices“ su įtraukiančia programa „Timeless“ į KKS atvyksta lapkričio 3-ąją.

„Latvian voices“. Asmen. archyv. nuotr.
„Latvian voices“. Asmen. archyv. nuotr.

Klaipėdiečiai išgirs pirmieji

Lapkričio 7-ąją klausytojų laukia iki šiol KKS analogų neturėjęs varinių pučiamųjų koncertas. Sigito Petrulio vadovaujamas Klaipėdos brass kvintetas pasiryžo netikėtam meniniam iššūkiui ir pirmą kartą visi kolektyvo nariai pasirodys kaip solistai, atlikdami solinius kūrinius su fortepijono pritarimu. Tai – reta proga publikai išgirsti skambant solo pučiamuosius: trimitą, tromboną, valtorną ir tūbą, o atlikėjams – pademonstruoti meistriškumą valdyti muzikos instrumentą ir atskleisti jo išskirtinį skambesį. Brass kvintetas koncerte atliks šių dienų lietuvių ir užsienio kompozitorių virtuoziškus kūrinius.

Klaipėdos publika pirmoji išgirs programą, kuria prasidės VIII Vilniaus fortepijono festivalis. Koncerte kaip solistė pasirodys šio festivalio meno vadovė, tarptautinių konkursų laureatė ir konkursų žiūri narė, muzikė, rengianti rečitalius daugelyje užsienio šalių, pasaulinio garso pianistė Mūza Rubackytė. Prie Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pulto stos plačią vadovavimo patirtį garsiausiems pasaulio orkestrams sukaupęs, aktyviai diriguojantis kaip kviestinis dirigentas užsienio orkestrams, dirigentas Maximiano Valdés iš Čilės. Koncerte skambės kompozitorės Ramintos Šerkšnytės bei žymiausių romantizmo epochos kūrėjų – Jeano Sibeliuso bei Edvardo Griego kūriniai. Išgirsti emocingą programą „Romantiškos muzikos puota“ klausytojai kviečiami lapkričio 16-ąją.

Mūza Rubackytė ir Dirigentas Maximiano-Valdes. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Mūza Rubackytė ir Dirigentas Maximiano-Valdes. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Įkvepiantys susitikimai su istorijų personažais

Populiarumo neprarandanti edukacinė programa vaikams ir šeimai „Karlsono mokyklėlė“ sugrįžta į KKS sceną. Švedų rašytojos Astrid Lindgren vienas žinomiausių knygų personažų Karlsonas kartu su klausytojais mokysis groti trimitu. Ir ne tik trimitu, o visais variniais pučiamaisiais instrumentais iš karto. Karlsonui, kurio vaidmenį kurs aktorius Aurelijus Liškauskas, mokytis groti padės Klaipėdos brass kvartetas. Renginį režisuoja Nerijus Gedminas, pats jame kuriantis mokytojo vaidmenį. Į linksmą, kupiną netikėtumų ir išdaigų koncertą klausytojai kviečiami lapkričio 21-ąją. Į 12.00 valandos pasirodymą bilietai jau išparduoti, tačiau dar galima įsigyti paskutinius bilietus į 18.30 valandos koncertą.

Dar vienas jaudinantis susitikimas su vaikams ir jų tėvams puikiai pažįstamais personažais laukia lapkričio 8-ąją koncerte „Disnėjaus filmų muzika“. Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinio ansamblio „Musica humana“, vadovaujamos Roberto Beinario, atlikime atgis populiariausių animacinių filmų, tokių kaip „Gražuolė ir pabaisa“, „Undinėlė“, „Aladinas“, „Ledo šalis“ ir kitų, muzika. Kartu su ansambliu populiarias dainas atliks patyrusi popmuzikos ir džiazo vokalistė bei pedagogė, dalyvaujanti džiazo festivaliuose, televizijos projektuose, koncertuojanti su įvairių žanrų atstovais – Eglė Vakarinaitė. „Nuotaika šiame koncerte vyraus šventiška ir pakili. Juk visi viduje išliekame bent šiek tiek vaikais, o ši muzika – išties užburianti“, – atskleidžia R. Beinaris.

Daugiau apie KKS lapkričio repertuarą galima rasti čia: https://www.koncertusale.lt/repertuaras/

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply