Kvietimas dalyvauti tarptautiniame dokumentinės fotografijos konkurse „Laiko ženklai“

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka kartu su „PhotoKICK“ projekto partneriais organizuoja tarptautinį dokumentinės fotografijos konkursą „Laiko ženklai“ (angl. „Sign of the Times“). Kviečiame visus, mėgstančius fotografuoti, dalyvauti konkurse ir iki 2023 m. liepos 15 d. teikti nuotraukas, atvaizduojančias žmones, procesus, daiktus ir įvykius, kurie atspindi mūsų buvimą XXI amžiuje. Plačiau apie konkursą rasite šioje nuorodoje.

Skatiname fotografus fiksuoti istoriškai, kultūriškai, socialiai ar politiškai reikšmingas akimirkas. Svarbiausia yra atidžiau pažvelgti į mus supančios aplinkos detales, užfiksuoti jas pabrėžiant mūsų laikų esmę ir išskirtinumą. Kviečiame tyrinėti nūdienos simbolius, šiuolaikines technologijas ir naujoves, kurios apibūdina mus kaip XXI amžiaus visuomenę.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Dokumentinės fotografijos žanras leidžia tyrinėti įvairias socialines temas – nuo ​​asmeninių ir intymių akimirkų iki grandiozinių įvykių ir socialinių judėjimų. Konkursui teikiamose nuotraukose, galima naudoti bet kokį dokumentinės fotografijos žanrą, įskaitant portretus, peizažus, natiurmortus ir gatvės fotografiją.

Visus norinčius išbandyti dirbtinio intelekto galimybes fotografijoje, kviečiame teikti dirbtinio intelekto pagalba sukurtas fotografijas konkurso subkategorijai „Ateities miestai“.

Siekiame įgalinti fotografų vaizduotę bei turimą patirtį ir paskatinti juos išreikšti savo individualų požiūrį į šias temas.

Laimėtojai bus apdovanoti „Sony“ skaitmenine įranga, sertifikatais bei trofėjais.

Dirbtinio intelekto kurtų fotografijų nugalėtojas bus apdovanotas 100 EUR vertės „WIZZ AIR“ dovanų kortele bei Vengrijos nacionalinio muziejaus (Budapešte) kelionių dovanų paketu.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Geriausi darbai bus eksponuojami parodoje bei viešinami „PhotoKick“ projekto sklaidos kanalais.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Šis tarptautinis fotografijų konkursas yra „Erasmus+“ projekto „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ dalis.

Projektas skirtas skatinti pažinimą, kūrybiškumą ir bendruomenių įsitraukimą, naudojant fotografijos meną. Pasitelkę edukacinius ir meninius fotografijos aspektus, siekiame motyvuoti suaugusiuosius įsitraukti į mokymosi procesą, įgyti naujų įgūdžių ir kompetencijų, ugdyti kūrybiškumą ir dalintis patirtimi.

Kilus klausimams kreipkitės į konkurso koordinatorę: Vitaliją Duoblę el. paštu: v.duoble@klavb.lt

Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos informacija

Leave a Reply