KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS SU KKKC REZIDENTE ŽANETA JASAITYTĖ–BESSONOVA

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) 2023 m. liepos 26 ir 27 dienomis (17 val.) vyks dvi skirtingos edukacijos su klaipėdiete menininke Žaneta Jasaitytė–Bessonova. Šių dirbtuvių metu KKKC rezidentė Ž. Jasaitytė–Bessonova pasidalins, kaip žaismingai susikurti išskirtinį monotipijos technikos atspaudą, papildytą lino raižiniu bei augalų stiebais, lapais.

Žaneta Jasaitytė–Bessonova. Asmen. archyv. nuotr.
Žaneta Jasaitytė–Bessonova. Asmen. archyv. nuotr.

07 26, 17 val.

„LAISVĖ BALIONAMS“

Renginys mokamas – 6 eur, bilietus galima įsigyti: https://shorturl.at/kosIS arba KKKC Parodų rūmų kasoje.

Edukacija „Laisvė balionams“. Asociatyvi nuotr.
Edukacija „Laisvė balionams“. Asociatyvi nuotr.

07 27, 17 val.

„AUGANTI SĖKLYTĖ“

Renginys mokamas – 6 eur, bilietus galima įsigyti: https://shorturl.at/hlyBV arba KKKC Parodų rūmų kasoje.

Edukacija „Auganti sėklytė“. Asociatyvi nuotr.
Edukacija „Auganti sėklytė“. Asociatyvi nuotr.

Papildoma informacija tel. +370 602 21167 arba el. paštu agniete@kkkc.lt.

MONOTIPIJOS TECHNIKA


Monotipija – tam tikra spaudos technika, dažniausiai kai liejama akvarelė ant stiklo ir daromas atspaudas. Ji gali turėti tiek grafikos, tiek tapybos bruožų: spaudžiama nuo stiklo (grafikai būdingas elementas), o tapybos elementas – tapymas ant stiklo. Tiesa, monotipijos technikai galima naudoti įvairius dažus ne tik akvarelę, arba spausti ne vien nuo stiklo. Spausti galima ir nuo įvairių kitų materijų, pavyzdžiui, plastiko ar skardos. Šių kūrybinių dirbtuvių metu bus panaudoti ypatingi fiziniai elementai, pavyzdžiui, lino raižinys ir (arba) augalų stiebai ir lapai. Monotipijos technika dar įdomi tuo, jog ja per trumpą laiką galima sukurti daug skirtingų atspaudų. Tai – nepakeičiamas metodas lavinti fantazijai, ieškant įvairių spalvinių dermių.

KLAIPĖDOJE GERAI ŽINOMA MENININKĖ – KKKC REZIDENTĖ


Ž. Jasaitytės–Bessonovos kūryba apima daug sričių: dailę, dizainą, architektūrą, grafiką fotografiją ir tarpdisciplininį meną. Šiemet menininkė, gavusi KKKC rezidenciją, neslepia noro realizuoti savo idėjas. ,,Norėčiau savo kūryboje ir toliau plėtoti instaliacijas su grafika, tik aplengvinti konstrukcijas, kad jos būtų nesunkiai surenkamos ir išrenkamos, kad šviestų, būtų galima paliesti“ – teigia kūrėja. Rezidavimo laikotarpiu Žaneta Jasaitytė-Bessonova rengs edukacijas moksleiviams, įskaitant specialiųjų poreikių vaikus. Ji taip pat planuoja dar surengti savo darbų parodą ,,Mūsuose ji yra“.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

KKKC informacija

Leave a Reply