KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ LAUKO BŪSENOS IR ŠIUOLAIKINIO MENO REIKALINGUMAS KLAIPĖDOJE

Vasario 8 d., 17. 30 val., kviečiame į susitikimą su šiuo metu Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) reziduojančiu nepriklausomu kuratoriumi Auridu Gajausku. Šio susitikimo metu bus pristatomi KKKC rezidencijos metu atlikto tyrimo rezultatai. A. Gajauskas domisi infrastruktūrinio aktyvizmo – kaip šiuolaikinio meno – galimybėmis. Rezidencijos metu A. Gajauskas daugiausiai tyrinėjo su pietine Klaipėdos miesto dalimi susijusias temas, bet jos neišvengiamai vedė ir į miesto centrą. Susitikimo vieta: Parodų rūmų II a. (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda. Dalyvavimas susitikime nemokamas.

Pranešimo metu bus kalbama šiomis temomis: naujos ir senos, tarpusavio ir su daiktais, santykių kultūrinės konsteliacijos; modernistinių žaidimo aikštelių dominavimas ir jų trūkumai; simbolinės laivo reikšmės sąstingis; nuvertėjusi menininko sąvoka; politinė distancija ir jos įveikos būdai; ribiniai žodžiai, kurie turi daugiau nei dvi puses; menininko, kaip darbininko ir darbininko, kaip menininko santykis; socialinės kritikos ir šiuolaikinio meno, kaip infrastruktūrinio aktyvizmo reikalingumas Klaipėdoje.

Apie KKKC rezidencijų programą:
Lietuvos ir užsienio menininkams, kuratoriams, tyrėjams ir kitiems kūrėjams skirta rezidencijų programa suteikia galimybę gyventi ir kurti Klaipėdos senamiestyje, įgyvendinti individualius projektus, bendradarbiauti su vietos bendruomene, inicijuoti bei įsitraukti į KKKC kultūrines veiklas.


2024 – ųjų metų KKKC rezidencijų programos tema – meninis tyrimas. Rezidencijos programoje dalyvauja menininkai / kuratoriai, atliekantys meninius tyrimus šiomis temomis:

• aplinka / ekologija;
• menas ir mokslas;
• miestas / urbanistika;
• bendruomenės / jų įtraukimas.Rezidencijų programos tikslas – skatinti tarpkultūrinį bendradarbiavimą ir mainus, gerinti kūrėjų judrumą ir galimybes pristatyti savo kūrybą bei supažindinti klaipėdiečius ir svečius su Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjais.

KKKC informacija

Leave a Reply