KNYGOS MENO FESTIVALIS. KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Klaipėdoje nuo spalio iki lapkričio 12 d. vyks Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) organizuojamas Knygos meno festivalis. Antrus metus iš eilės vyksiantis festivalis į renginius kviečia tiek plačiąją visuomenę, tiek būsimus ir esamus grafinio dizaino profesionalus bei kitus, su knygos dizainu ir turiniu susijusius specialistus. Šiemet festivalio programą papildys ir kūrybinės dirbtuvės, todėl kviečiame susipažinti su programa. Iš viso suplanuoti net šeši užsiėmimai su ypatingomis asmenybėmis, leisiantys jums patyrinėti knygas, kaip savotiškus meno kūrinius, ir kūrybiškai praleisti laisvalaikį. Visos Knygos meno festivalio edukacijos yra nemokamos, tačiau dalyvių skaičius ribotas ir būtina registracija. Dirbtuvės vyks KKKC Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2. Užsiėmimai skirti šeimoms su įvairaus amžiaus vaikais.

Artimiausios Knygos meno festivalio kūrybinės dirbtuvės
Artimiausios Knygos meno festivalio edukacijos

2023 10 21, 13 val.

Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė. „POP UP. TUK TUK – KAS TU?“

Kviečiame į erdvinės knygos, dar kitaip „Pop-Up“ knygos, dirbtuves. Tai galimybė išlaisvinti vaizduotę, kuriant savitą pasakojimą ir jo herojus bei susipažinti su pagrindinėmis popieriaus lankstymo technikomis, išgaunant erdvinius objektus. Kūrybinių dirbtuvių metu išgirsite, nuo ko gi pradėti siekiant įgyvendinti savo knygos idėją? Kaip sąveikauja knygos struktūra su jos turiniu? Kas svarbu vizualizuojant personažus, kokį vaidmenį atlieka matoma iliustracija, o kas paliekama skaitytojo vaizduotei?

Žaismingas knygos kūrimo procesas įtrauks į trimatės istorijos dėlionę, kurioje eksperimentuosime spalvomis, karpytomis, plėšytomis formomis, derinsime koliažo techniką su originaliu piešimu pieštukais, markeriais. Galiausiai jūsų rankose gulės unikali sulankstoma žemėlapio knyga – stebuklingas trimatis pasaulis iš popieriaus, kurį kaskart atvėrus lauks iššokantis netikėtumas. Gal sumojuos milžiniškos dramblio ausys, o gal jūsų herojus skris virš mėnulio kraterių? Laukiami visi – šeimos su vaikais, draugų būreliai, ar netikėtai pro šalį einanti kompanija. Galite prisijungti ir įsilieti į kūrybinį procesą bet kuriuo dirbtuvių eigos metu. Dirbtuvės vyks tris valandas, tad galite užsibūti ilgėliau, bet pasimėgaukite kūrybine magija mažų mažiausiai valandą.

Dirbtuves ves Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė – grafikė iliustratorė, knygų menu besidominti nuo pat mažumės. Apipavidalindama knygas mažiesiems, ji kūrybiškai interpretuoja tekstą, apjungdama tradicinės grafikos bei piešimo technikas, sukurdama autentišką iliustracijų stilistiką. Menininkės grafikos, tapybos kūriniuose nenutolstama nuo iliustracijos specifikos, kiekvienas jų tampa savitu pasakojimu, pripildytu gausybe detalių bei ornamentikos.

2023 10 22, 13 val.

Inga Dagilė. „KAIP GIMSTA KNYGA“

Tai ypatingas pasimatymas su knyga, kuriame knygų dailininkė Inga Dagilė papasakos apie knygos gimimą. Apie tai, kokį kelią knyga nukeliauja nuo autoriaus iki knygyno, kiek žmonių kiekviename gamybos proceso etape ja rūpinasi. Edukacijos metu ypatingas dėmesys bus skiriamas spaustuvėje vykstantiems procesams, kuriuos labai retai kam pavyksta pamatyti. Knygos spausdinimo etapai aiškiai ir smagiai sudėlioti, iliustruoti piešiniais, nuotraukomis ir vaizdo medžiaga. Pasakojimas papildomas ir gyvais pavyzdžiais. Dirbtuvių metu kartu su dailininke pasigaminsite po nedidelę asmeninę knygelę (sąsiuvinį).

Inga Dagilė – apdovanojimais įvertinta knygų dailininkė ir dizainerė. Jos sukurtos iliustracijos puošia jau dešimt knygų, kuriomis džiaugiasi Lietuvos ir užsienio mažieji skaitytojai.

2023 10 29, 12 val.

Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė. „KNYGŲ SKIRTUKAS“

Kviečiame į kūrybines dirbtuves, kuriose pasitelkę spalvas bei formas sukursite unikalų odinį knygos skirtuką, išgirsite jo atsiradimo istoriją. Skirtukas gali tapti ne tik pagalbininku padedančiu greitai surasti užbaigtą skaityti puslapį, tačiau ir autentišku aksesuaru su Jūsų mėgstama citata ar knygos herojumi. Ant odos išbandę tapymą dažais, galėsite knygos skirtuką dekoruoti juostelėmis, karoliukais, pasigamintu siūlų kamuoliuku ar kutu. Tad nuo šiol, kaskart atvėrę skaitomą knygą, galėsite pasidžiaugti savo mažuoju menu kūriniu. Laukiami visi – šeimos su vaikais, draugų būreliai, ar netikėtai pro šalį einanti kompanija. Galite prisijungti ir įsilieti į kūrybinį procesą bet kuriuo dirbtuvių eigos metu. Dirbtuvės vyks tris valandas, tad galite užsibūti ilgėliau, bet pasimėgaukite kūrybine magija mažų mažiausiai valandą.

Dirbtuves ves Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė – grafikė iliustratorė, knygų menu besidominti nuo pat mažumės. Apipavidalindama knygas mažiesiems, ji kūrybiškai interpretuoja tekstą, apjungdama tradicinės grafikos bei piešimo technikas, sukurdama autentišką iliustracijų stilistiką. Menininkės grafikos, tapybos kūriniuose nenutolstama nuo iliustracijos specifikos, kiekvienas jų tampa savitu pasakojimu, pripildytu gausybe detalių bei ornamentikos.

2023 11 05, 13 val.

Deimantė Rybakovienė. „KARŪNA BE KARALIAUS“

Mažų ir erdvinių knygelių („Pop-Up“) kūrybinės dirbtuvės. Mažoje knygelėje ir trumpoje istorijoje gali tilpti didelis džiaugsmas, baisus slibinas, karalystė su namais, aukštais bokštais ir upėmis, princai ir princesės, susimąstęs karalius ir jo karūna, žaižaruojanti fantazijos kibirkštimis. Bandysime išsiaiškinti, koks būtų dangus be žvaigždžių, riešutas be branduolio, karūna be karaliaus ir vaikai be pasakų. O prie erdvinės knygelės stalo rengsime puotą ir galėsime susodinti visus, ką trokštame.

Deimantė Rybakovienė – knygų dailininkė, parengusi jau daug knygų, tarp jų nemažai poezijos, taip pat kelias knygas vaikams: „Pelyčių maratonas“ (Jonas Liniauskas), „Laumių vaikas“ (Aivaras Veiknys), „Žiemos pasaka“ (lietuvių poetų eilėraščiai apie žiemą), „Katinas su riedučiais“ (Jan Uličiansky), „Linksmos pasakos iš rankovės“ (Oldřich Syrovátka), „Juodažvaigždis arkliukas“ (Jonas Avyžius), „Aš norėjau sesutės“ (Vilma Isevičiūtė), „Lietuvių pasakėčios“. Taip pat nupiešusi bežodę knygą – „Grūdelio plunksna“, kuri pateko tarp keliolikos laureačių „Silent Book Contest 2021“ konkurse ir dabar po truputį pradeda ieškoti leidėjo.

2023 11 11, 12 val.

Žaneta Jasaitytė-Bessonova. „ABĖCĖLĖ“

Grafikos preso pagalba, kartu su menininke Žaneta Jasaityte-Besonnova, iš lino raižinių, augalų ir kitų priemonių susikursite vardinius drobinius krepšelius. Ant kurių galėsite įkomponuoti norimus paveikslėlius arba savo užrašą. Visos dirbtuvėms reikalingos priemonės dalyviams bus suteiktos. Užsiėmimai tinka įvairaus amžiaus žmonės – tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Žaneta Jasaitytė-Bessonova pelnė daugybę apdovanojimų: ji tapo Šiaulių universiteto galerijos parodos „Posūkis“ (2001) bei Foto maratono (2004) laureate, iškovojo 3 vietą festivalyje „Enter“, pristačiusi animacinį filmuką „Sapnuoji“ (2006). Negana to, menininkė tapo jaunųjų meno ir kultūros kūrėjų premijos laureate (2007), Dailininkų sąjungos nare grafikos sektoriuje (2009) ir laimėjo Lietuvos Dailininkų Sąjungos Jaunųjų menininkų prizą (2010).

Vienais reikšmingiausių darbų Žaneta Jasaitytė-Bessonova įvardija tarpdisciplininio meno parodą „Tarpininkavimo santykiai: mano kūnas tavyje“ ir A. Mončio namuose-muziejuje surengtą parodą ,,Euforija“. Pasak menininkės, šiuose kūriniuose vyrauja ne tik lakštiniai darbai, bet ir objektai, kurie jai ypač svarbūs.

2023 11 12, 12 val.

Urtė Kraniauskaitė. „SAVO INICIALŲ KŪRIMAS“

Tai kūrybinės dirbtuvės apie didžiųjų raidžių, inicialų dekoravimą. Paprasčiau tariant, apie išdidintos pirmosios teksto raidės iliustravimą. Edukacija skirta 5–10 metų vaikams, kurie galės iliustruoti savo vardų inicialus. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai sužinos, kodėl ir kaip senovėje buvo iliustruojama pirmoji didžioji teksto raidė? Kaip atrodo iliustruotos raidės, kodėl jai suteikiamas išskirtinis dėmesys? Kaip iliustruota raidė atspindi tolimesnį pasakojimą, vizualiai perteikia nuotaikas, knygų veikėjų charakterius?

Edukacijų metus bus rodoma, kaip savitai galima iliustruoti pasirinktą raidę arba inicialus, susieti jas su galimais istorijų pasakojimais arba pasakojimu apie save patį. Vaikams bus pasiūlyta sukurti / prisiminti trumpą istoriją / pasakojimą apie save, kuris vizualiai atsispindėtų jų iliustruotose inicialuose. Edukacijos trukmė nuo vienos valandos iki pusantros.

KKKC informacija

Leave a Reply