Klaipėdos skulptūrų parke kūrybinės dirbtuvės su Tereza Novakova: „Drugelio sparnų plazdėjimas“

Spalio 7 d., 11 val. kviečiame į kūrybines dirbtuves Klaipėdos skulptūrų parke su kuratore ir viešųjų erdvių tyrinėtoja iš Čekijos Tereza Novakova. Dirbtuvėse, pavadintose „Drugelio sparnų plazdėjimas“, daugiausia dėmesio skiriama vietokūrai (angl. „placemaking“), skatinamas jautrumas aplinkai, taip pat tyrinėjama meno reikšmė viešojoje erdvėje. Kviečiame kartu praleisti kelias valandas konkrečioje vietoje – garsiajame Klaipėdos skulptūrų parke, pažvelgti į ją kitomis akimis ir iš kitos perspektyvos.

Semiotinė analizė gali susitelkti giliai į vieną iš šių sluoksnių, rekonstruodama ir aprašydama analizuojamų erdvių reikšmes arba lygindama ir gretindama kelias iš jų, ieškodama sinergijos ir prieštaravimų tarp skirtingų plotmių. Pasitelkdami aprašomąsias, pasąmonines ir menines priemones kartu apmąstysime ir užfiksuosime tai, kas gražu, bet kartu ir skausminga.

Tai sensorinės, socialinės ir protinės veiklos derinys, skirtas individualiam nagrinėjimui ir dalijimuisi grupėje. Čia sukurtų bendrų minčių ir užrašų masė visam laikui nuguls į šią erdvę – be to, galėsime ją paversti medžiaga tolesniam kūrybiniam darbui ir perduoti toliau (šeimai, kaimynams, kolegoms ir bendramoksliams, o gal ir institucijoms, kurios rūpinosi viešosiomis erdvėmis. Ji netgi galėtų tapti pagrindu tolesniam konceptualiam už viešąsias erdves atsakingų žmonių darbui).

Asociatyvi nuotrauka. KKKC archyv.

Net ir nedidelis pokytis gali ženkliai pakeisti mūsų gyvenimą – prisiminkime drugelį, kuris suplazda sparnais Honkonge ir sukelia audrą Niujorke.

Tereza Nováková – nepriklausoma šiuolaikinio meno kuratorė ir kritikė iš Čekijos. Ji bendradarbiauja su platforma ir duomenų baze „Artbiom“, Taikomosios grafikos ir grafinio dizaino asociacija, parodų erdve „Na Kalvárii“, menų simpoziumu „In the Gardens“, tarptautine menininkų grupe „Wooden web“ ir įvairiomis galerijomis Čekijos Respublikoje bei užsienyje („Art for the City GHMP“, „GAMPA Pardubicuose“, „Galerie Havelka“ Prahoje, „Nisa Factory“ Jablonece prie Nisos, „Riesa efau“ Drezdene). Dirba „Prague 7 City Hall“ Miesto plėtros ir viešųjų erdvių departamento koordinatore. Nuo 2020 m. dirba su platforma „Public Space Lab“ ir Marienbado kino festivaliu. Šiais metais įgijo vizualinės komunikacijos doktorantūros studijas.

Pagrindinė Terezos darbų tema – menas viešojoje erdvėje, erdvių transformavimas kultūros reikmėms, meno kūrinio reikšmės transformacija skirtingose aplinkose, bendradarbiavimas ir komunikacija bendruomenės ribose, daugiažanrės kultūrinės institucijos vaidmuo konkrečioje vietoje, taip pat aplinkosauginio požiūrio refleksija šiuolaikinėje čekų kultūroje.

Plačiau apie „Artbiom“ projektą: http://artbiom.cz/homepage/about-project

PAGRINDINIAI AKCENTAI:

  • Data – spalio 7 d.
  • Laikas – 11 val.
  • Vieta –  įėjimas į skulptūrų parką (nuo Mažvydo alėjos pusės)

RENGINYS NEMOKAMAS.

Dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/K6E4Sa2DRn2qNoiK9

KKKC informacija

Leave a Reply