Klaipėdos miesto širdyje šviečia jubiliejinis Kalėdų eglučių kiemelis

Artėjant gražiausioms metų šventėms, uostamiesčio erdvės pamažu virsta tikra kalėdine pasaka. Viena tokių vietų, kurioje galima pajusti šventinę nuotaiką – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelis. Dešimtus metus  organizuojamas eglučių kiemelis kasmet suburia bendruomenes ir kuria ypatingą kalėdinę atmosferą Klaipėdos mieste.   

„Šis Kalėdų eglučių kiemelis – šventinę nuotaiką keliantis reiškinys Klaipėdoje. Kasmet žaliaskarių kūrėjai nustebina išmone, fantazija, kūrybiškumu.  Kiekviena sukurta eglutė ne tik puošia kiemelį, bet ir pasakoja savo unikalią istoriją. Džiaugiamės, kad kasmet sulaukiame didelio susidomėjimo ne tik iš dalyvių, norinčių kurti medelius, bet ir užsukančių į kiemelį lankytojų. Prie šios šventės kūrimo gali prisidėti visi, galbūt todėl šis kiemelis šventiniu laikotarpiu tampa tikru traukos centru uostamiestyje“, – džiaugėsi bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič.  

Iki sausio 6 dienos į kiemelį užsukę lankytojai, gali ne tik išvysti originalias Klaipėdos įmonių, įstaigų, organizacijų, bendruomenių ar pavienių asmenų kurtas eglutes, bet ir balsuoti už labiausiai patikusias. Tai padaryti galima bibliotekos registratūroje arba interneto svetainėje www.egluciukiemelis.lt.

Įspūdinga eglutė. Renginio organizatorių nuotr.

Šiemet Kalėdų eglučių kiemelį savo kurtomis eglutėmis papuošė 44 dalyviai, net 13 iš jų dalyvauja pirmą kartą. Visą gruodžio mėnesį kiemelyje taip pat vyks nemokami projekto „Pop-up kiemas“ ir kiti šventiniai bibliotekos organizuojami renginiai bei edukacijos: koncertas „Smuiko kelionės“ su ukrainiečių smuikininke Olga Kondratieva, Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis vaikams „Pelenė“, koncertas „Jei tikėsi stebuklu“ su Justina ir Vytautu Kairiais, kanklių muzikos vakaras su Agota Zdanavičiūte, akustinis vakaras su INGAJA, susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla, šeštadienio dirbtuvės šeimoms su savanore Gabija, kalėdinių puokščių kūrybinės dirbtuvės su gėlių studijos „Samanota“ vadove Asta Piliutikiene, klounų teatro studijos „Dulidu“ pasirodymo premjera, atlikėjo Gyčio Šimelionio koncertas.

Eglutės papuošimai. Renginio organizatorių nuotr.

Visa programa skelbiama www.klavb.lt.   

Renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.  

Renginio rėmėjai: „Baltisches haus“, „Studlendas“, „Kavos architektai“, „Sangaida“, „Samanota“, PC „Šilas“.   

Renginio partneriai: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Klaipėdos dramos teatras, Europe Direct Klaipėda, Klaipėdos lėlių teatras.  

Klaipėdos I. Simonaitytės viešosios bibliotekos informacija

Leave a Reply