Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos renginių anonsas

Kovo 20 d. 17 val. bibliotekos Renginių salėje vyks poeto Sigito Poškaus atminimo vakaras, kurio metu bus pristatyta S. Poškaus eilėraščių rinktinė „Burtažodžiai“. Renginio metu apie knygelės kūrimo įdomybes papasakos leidyklos „Odilė“ atstovai, bus skaitomi eilėraščiai.

Dalyviai: literatūrologės Danguolė Šakavičiūtė ir Irena Aleksaitė.

Sigitas Poškus (1957–2021) – Lietuvos vaikų pamėgtas poetas, prozininkas. S.Poškus yra išleidęs per 30 knygų vaikams ir suaugusiems, gavęs ne vieną premiją. 2018 metais jis tapo 32-uoju Ievos Simonaitytės premijos laureatu.

Kovo 21 d. 10 val. bibliotekos Renginių salėje vyks bibliotekininko, Rytų Azijos mokslų magistro Romano Ermino paskaita apie fenomenalią japonišką Otaku ir Hikikomori kultūrą. „Otaku“ – tai Japonijos populiariosios kultūros superfanai, dėl savo pomėgių dažnai atsiduriantys visuomenės paraštėse. Nors jų skaičiuojami milijonai, otaku jaučia gėdą pripažinti savo hobius ir patiria tautiečių panieką. Paskaitos dalyviai bus supažindinti su šio fenomeno kontraversiška istorija, atsiradimu ir specifika.

Romanas Erminas – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos bibliotekininkas, Rytų Azijos mokslų magistras. Romanas aktyviai domisi Japonijos kultūra ir kalba, apie šią vakariečiams vis dar paslaptingą šalį turi sukaupęs didelį žinių bagažą, kuriuo nekantrauja pasidalinti su festivalio „Juoda – Balta“ dalyviais.

Renginys yra literatūros festivalio „Juoda-Balta“ dalis.

Registracija vykdoma: el. p. vaikams@klavb.lt arba tel. (8 46) 341 726.

Kovo 21 d. 11.30 val. bibliotekos Renginių salėje vyks literatūrinis susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte.

Ilona Ežerinytė – viena ryškiausių ir sėkmingiausių pastarųjų metų paauglių rašytojų, kurios knygas vertina ir skaitytojai, ir kritikai. Studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, daug metų dirbo mokytoja valstybinėse ir privačiose mokyklose. Rašyti pradėjo būdama penkiasdešimties. Niekam iki tol nežinoma autorė pelnė pirmojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatės vardą, kuris jai suteikė pasitikėjimo. Daugumai jaunųjų skaitytojų puikiai žinomos šios autorės knygos: „Sutikti Eidą“, „Skiriama Rivai“, „Dabar Marselis“, „Verksnių klubas“ ir kitos. Literatūriniame susitikime su Ilona Ežerinyte festivalio dalyviai jaukiai pabendraus su autore, diskutuos apie istorijų kūrimo bei pasakojimo malonumą, išbandys keletą žodinių pratimų.

Renginys yra literatūros festivalio „Juoda-Balta“ dalis.

Registracija vykdoma: el. p. vaikams@klavb.lt arba tel. (8 46) 341 726.

Kovo 21 d. 13 val. bibliotekos Renginių salėje vyks kūrybinė edukacija su rašytoja Evelina Daciūte.

Kūrybinėje edukacijoje festivalio dalyviai iškels klausimą: kaip gimsta eilėraščiai? Ir žingsnis po žingsnio sudėlios atsakymą: iš dienų nuotrupų, matytų veidų ir vardų, gatvių ir miškų, girdėtų garsų, užuostų kvapų. Kūrybinių dirbtuvių metu bus karpoma, klijuojama, rašoma. Kiekvienas jaunuolis pasijus bent iš dalies (o kai kas net ir visiškas) poetas.

Evelina Daciūtė – vaikiškų knygų autorė ir keturių vaikų mama. Studijavo žurnalistiką ir viešuosius ryšius. Rašyti pradėjo gyvendama Kinijoje, kai ištisas dienas praleisdavo su vaikais. Suvokusi, kad vaikų elgesį geriau veikia ne tiesioginiai moralai, o jiems pasakojamos ar skaitomos istorijos, ėmė kurti pati. Pradėjusi nuo „Meškių istorijų“ (4 knygų ciklas), perėjo prie nemeškiškų idėjų. Išgarsėjo kartu su Aušra Kiudulaite sukūrusios paveikslėlių knygą „Laimė yra lapė“. Knyga sulaukė nepaprasto pasisiekimo, sumušė visus populiarumo rekordus – pakartotiniai tiražai, vertimai į daugybę užsienio kalbų, spektakliai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, keliolika respublikos ir tarptautinių įvertinimų.

Renginys yra literatūros festivalio „Juoda-Balta“ dalis.

Registracija vykdoma: el. p. vaikams@klavb.lt arba tel. (8 46) 341 726.

Kovo 21 d. Nuo 16 iki 18 val. bibliotekos Muzikos ir scenos menų skaitykloje vyks vinilinių plokštelių perklausos. Muzikinio ketvirtadienio metu skambės „The Beatles“ muzika.

Kovo 14, 21, 28 dienomis 17.30 val. bibliotekos Amerikos skaitykloje vyks susitikimai, skirti susipažinti su turkų kalba ir kultūra. Kiekvieną ketvirtadienį dalyviai turės galimybę išmokti esmines turkų frazes kelionėms ir kasdieniam bendravimui, atrasti kultūrines įžvalgas, patarimus, padėsiančius praturtinį patirtį Turkijoje, lavinti kalbinius įgūdžius. Turkų kalbos patirties nereikia, svarbu smalsumas ir entuziazmas. Užsiėmimai vyks anglų kalba, juos ves savanorė iš Turkijos – Şule Başçı.

Kovo 21 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje Vlado Braziūno Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narių portretų parodos pristatymas „Pamatykime nematomus“.  Dažniausiai vertėjai lieka šešėlyje, jų vardai niekam nežinomi, jų tarsi ir nėra. Vertėjus užgožia autoriaus, kūrinio didybė, pamirštama, kad vertėjas – kūrinio bendraautoris, kad be jo talento ir meistriškumo nesimėgautume didžių rašytojų kūryba.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) per 20 savo veiklos metų atliko didžiulį darbą tam, kad vertėjai išnirtų iš šešėlio, o jų darbai būtų vertinami ir pastebimi. Pamažu vertėjo vardas skamba vis plačiau ir garsiau, atsiranda premijos, specialūs renginiai, buriasi vertėjų bendruomenės, o jų darbas viešai pripažįstamas vertingu ir reikalingu. Vertėjai įgauna formą, vaizdą ir garsą, bet plačiajai publikai vis tiek dažniausiai lieka nematomi. Pamatykime nematomus – kviečia pamatyti tuos, kurie slepiasi už Jūsų mėgstamų knygų, filmų, naujienų, meno kūrinių ir mokslinių atradimų. Šis renginys – puiki galimybė susipažinti su ypatingu, kūrybišku vertėjo darbu, suprasti jo svarbą net tik Lietuvai, bet ir pasauliui.

Kovo 22 d. 10 val. bibliotekos Konferencijų salėje susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite, kuri pristatys ne vieną apdovanojimą pelniusią knygą „Juodavandeniai“.

„Juodavandeniai“ – tai apysaka, kuri sulaukė skaitytojų ir literatūros kritikų pripažinimo – Metų knygos rinkimuose laimėjo geriausios 2020 m. paauglių knygos titulą, pelnė Vaikų literatūros premiją, tarptautinį Janio Baltvilko prizą, pateko į prestižinį reikšmingiausių pasaulio knygų vaikams ir paaugliams katalogą „Baltieji varnai“, buvo išversta į latvių, estų, slovėnų kalbas.

Nors kūrinys priskiriamas probleminės prozos žanrui, jame taip pat apstu nuotykinio, mistinio, detektyvinio pasakojimo elementų. Siužetas įtraukia ir nuneša savo srove nuo pirmo iki paskutinio puslapio, vieną po kitos atskleisdamas veikėjų paslaptis. Taigi kas iš tiesų yra pagrindinė veikėja – Anika ar Ana? Kas tie juodavandeniai? Kuo vanduo primena žmogų, o žmogus – vandenį? Su kokiais iššūkiais, dilemomis susiduria šios knygos ir realūs šiuolaikiniai paaugliai?

Renginys yra literatūros festivalio „Juoda-Balta“ dalis.

Registracija vykdoma: el. p. vaikams@klavb.lt arba tel. (8 46) 341 726.

Kovo 22 d. 12 val. bibliotekos Konferencijų salėje  susitikimas su debiutinės knygos „Priklausomas. Be galimybės mesti“ autoriumi Viktoru Jasaičiu.

Debiutinė lietuvių autoriaus Viktoro Jasaičio knyga „Priklausomas. Be galimybės mesti“ sulaukė tiek dėmesio, kiek retai kuriai paaugliams skirtai knygai pavyksta pritraukti vos pasirodžius. „Priklausomas. Be galimybės mesti“ pasakoja tikrais faktais paremtą istoriją apie I tipo diabetu sergantį jaunuolį ir iššūkius, su kuriais jis, kaip ir kiekvienas šia liga sergantis, susiduria kiekvieną dieną. Apie I tipo diabetą literatūroje, skirtoje paaugliams, prabylama pirmą sykį. Su autoriumi kalbėsime, kodėl jis pasirinko tokią retą temą ir ką bendro turi su diabeto diagnoze. Taip pat aptarsime debiutuojančio rašytojo kelią – su kokiais sunkumais teko susidurti ir ar išleidus pirmąją knygą neaplankė žvaigždžių liga.

Renginys yra festivalio „Juoda-Balta“ dalis.

Registracija vykdoma: el. p. vaikams@klavb.lt arba tel. (8 46) 341 726.

Kovo 22 d. 13.30 val. Klaipėdos bibliotekos Konferencijų salėje vyks susitikimas su daugeliui puikiai pažįstama rašytoja, iliustruotoja Kotryna Zyle.

Ar šiuolaikiniame pasaulyje vis dar galima sutikti mitinių būtybių? Ar lietuviški papročiai gali „vežti“ XXI a. žmogų? Kaip šias temas įpinti jauno žmogaus buityje ir kasdienybėje? Savo atradimais ir knygose kuriamais pasauliais dalinsis rašytoja, iliustruotoja Kotryna Zylė.

Kotryna Zylė – vaikų ir jaunimo knygų autorė, kurianti mitologijos temomis. Išskirtinis Zylės kūrybos bruožas – įtaigus senųjų mitinių būtybių perkėlimas į šiandieninį pasaulį, išlaikant jų autentiškas savybes ir bruožus.

Renginys yra festivalio „Juoda-Balta“ dalis.

Registracija vykdoma: el. p. vaikams@klavb.lt arba tel. (8 46) 341 726.

Klp. apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos inf.

Leave a Reply