Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka (renginių anonsas)

Lapkričio 9 d. 18 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Gintauto Gascevičiaus knygos „Ginc ir išminties pedalas“ pristatymas. Gerai visiems pažįstamas „BIX“ būgnininkas Gintautas Gascevičius parašė knygą „Ginc ir išminties pedalas“. Tai pasakojimas apie grupę „BIX“ iš būgnininko Ginto pozicijos su istorijomis iš audringo grupės gyvenimo laukiniais 90-aisiais. Apie grupės pakilimą, gastroles po visą pasaulį ir apie tai, kuo reikėjo užsiimti kai audringas gyvenimas su gastrolėmis baigėsi. Dalyvaus knygos autorius Gintautas Gascevičius. Renginį moderuos Vilius Ančeris.

Lapkričio 10 d. 11–16 val. bibliotekoje vyks JAUNIMO GALIMYBIŲ MUGĖ!

Mugės metu dalyviai susipažins su įvairiomis Klaipėdos organizacijomis ir įstaigomis bei turės galimybę išgirsti motyvuojančias lektorių paskaitas. Jaunimo galimybių mugės metu vyks susitikimai ir su žinomais menininkais, kūrėjais, visuomenės veikėjais. Apie jaunimo psichologinę sveikatą ir savižudybes diskutuos žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius, laidų vedėjas, muzikantas Dominykas Vaitiekūnas. Dalyviai taip pat galės susitikti ir su menininku Pijumi Čikausku, dar kitaip žinomu kaip PIDŽINAS. Pijui artima švietėjiška veikla: organizuoja kūrybines dirbtuves, kuria bendruomenę gatvės menu besidomintiems žmonėms. Naujausias Pijaus kūrybinis projektas Klaipėdoje – gatvės meno parkas „Artojo6“, kuriame susijungia vizualinė ir performatyvioji kūryba.

Renginys  yra projekto „Kūrybinė laboratorija: pažintis, įkvėpimas, pokytis“ dalis, kurį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė

Lapkričio 10 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks naujo leidimo Vydūno knygos „Sveikata, jaunumas, grožė“ pristatymas. Dalyvauja: Aleksandras Žarskus – mąstytojas, filosofas, Dainius Kepenis – idėjos autorius, Sveikuolių sąjungos garbės prezidentas, Domininkas Malajavas – režisierius, skaitovas.

Lapkričio 14 d. 17 val. 3 a. ekspozicijų erdvėje vyks Palangos kurorto muziejaus paskaita „Pasaulio skautų organizacijos įkūrėjo Roberto Baden-Povelio vizitas Lietuvoje“, o iki gruodžio 8 d. veiks paroda  „Pasaulio skautai Palangoje“. Ši paroda – tai žvilgsnis į 1933 m. rugpjūčio 14–17 d. Palangoje vykusį Lietuvos skautų sąskrydį, anglų skautų kruizą laivu „Calgaric“ bei pasaulio skautų organizacijos įkūrėjo lordo Roberto Baden-Povelio (Robert Baden-Powell) ir jo žmonos, pirmosios Didžiosios Britanijos skaučių vadės Olavės Baden-Povel (Olave Baden-Powell) apsilankymą Lietuvoje.

Parodoje supažindinama su įsimintiniausiomis sąskrydžio akimirkomis, asmenybėmis, įvykiais. Pristatomi Lietuvos ir Jungtinės Karalystės archyvuose, muziejuose, bibliotekose saugomi dokumentai, fotonuotraukos, daiktai, videofilmas.

Parodos organizatorius: Palangos kurorto muziejus

Parodos kuratorė: Virginija Paluckienė

Rėmėjas: Palangos miesto savivaldybė

Parodos draugai: Jungtinės Karalystės skautų paveldo kolekcija (angl. The Scouts (UK) Heritage Collection), Braitono Universiteto Pietryčių kino archyvas (angl. University of Brighton Screen Archive South East), Trakų istorijos muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos centrinis valstybės archyvas. Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos institutas, Kauno miesto muziejus, Kėdainių krašto muziejus, Maironio literatūros muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus.

Fotografija. Sąskrydžio dalyvių paradas paplūdimyje generolo lordo Roberto Baden-Povelio vizito Lietuvoje metu. Palanga, 1933 m. rugpjūčio 17 d.  Fotografijos aut. Mejeris Smečechauskas. Iš Trakų istorijos muziejaus rinkinių.

Lapkričio 15 d. 16–19 val. bibliotekos Muzikos ir scenos menų skaitykloje (II a.) vyks paskaita „Instagram ir video turinys. Kaip išnaudoti smulkiesiems verslams?“.

Giedrė Kaltauskė – Reels mokymų lektorė ir socialinių tinklų mentorė. Šia tema Lietuvos turinio kūrėjus edukuojanti nuo pat formato atsiradimo pradžios. Savo žiniomis dalinasi mokymuose bei konferencijose.„Mano tikslas – padėti susidraugauti su video turiniu ir suprasti, kokias teigiamas emocijas jis gali sukelti!”

Paskaitos programa:

  • Instagram sėkmės formulė: kokia funkcijas reikia išnaudoti skirtingam tikslui pasiekti.
  • Paskyros sudedamosios dalys. Kaip turi atrodyti profilis.
  • Bendruomenė. Kaip ją suburti.
  • Dažniausiai daromos klaidos.
  • Reels. Kas jie?
  • Kodėl verta kurti Reels.
  • Kokius Reels prioritizuoja algoritmas.
  • Skirtingi Reels tipai su pavyzdžiais.
  • Įkvėpimas. Kur jo ieškoti.

Antra dalis. Praktika:

  • Montavimas su CapCut programėle. Pagrindinės funkcijos, kurias turite žinoti.

Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/PVHHd6VBCQ

Renginys yra projekto „Kūrybinė laboratorija: pažintis, įkvėpimas, pokytis“ dalis.

Renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Lapkričio 16 d. 18:30 val. bibliotekos Baltojoje galerijoje vyks Vido Bareikio „VB KNYGA“ pristatymas. Vido Bareikio dienoraštį primenanti knyga aprėpia visus 37 atlikėjo metus.  Pradedant vaikystės prisiminimais, pirmaisiais muzikiniais garsais mokykloje ir baigiant sausakimšomis arenomis švenčiant savo muzikinės veiklos dešimtmetį. 

„VB knygos“ idėja gimė prieš dvejus metus, kai po gausybės gerbėjų prašymų išleisti savo natų ir tekstų rinkinį nusprendžiau, tai galų gale įgyvendinti. Pirmiausia „perbėgau“ per visą savo muzikinį dešimtmetį ir išsirinkau tas dainas kuriomis tikiu iki šiol, kurios yra tarsi mano dienoraštis ar moralinis kompasas. Taip atsirado pirmieji knygos „griaučiai”.  Tada po truputį pradėjau visą šią medžiagą apauginti dainų sukūrimo istorijomis bei kontekstu ir dar pridėjau kiekvienos iš dainų tema gimstančius patarimus ir mano paties atradimus kaip siekti sąmoningesnio ar šviesesnio gyvenimo. Dar pridėkime krūvas iliustracijų, nuotraukų, mano ranka parašytų pastebėjimų ir taip po truputį viskas išaugo į labai orginalų 200 puslapių leidinį.”- „VB knygos” kūrimo paslaptimis dalinosi knygos autorius Vidas Bareikis.

Kartu su leidykla „Baltos lankos” išleistą knygą skaitytojai jau netrukus galės rasti visoje Lietuvoje. 

Šioje knygoje skaitytojai ras ne tik intriguojančią atlikėjo autobiografiją bei gausybę paties Vido atrastų sąmoningo gyvenimo patarimų, bet ir krūvą populiariausių „žmogumi orkestru” vadinamo dainininko dainų tekstų ir natų.

Renginys yra projekto „Kūrybinė laboratorija: pažintis, įkvėpimas, pokytis“ dalis.

Renginį remia Klaipėdos miesto savivaldybė.

Lapkričio 17 d. 17:30 val. bibliotekos Muzikos ir scenos menų skaitykloje vyks naujo, jau ketvirtojo Algio Fediajevo albumo „Po trejų metų“ pristatymo turo koncertas Klaipėdos publikai.

Kartu su akustinės psichodelikos vardu savo muziką krikštijančiu Algiu pasirodys ir smuikininkė Miglė Babickaitė, meistriškai derinanti harmoningą ir triukšmingesnį grojimą, laisvoką improvizaciją ir tvarką.

Albumas, kaip ir 2019 metais pasirodęs „Pėdsakų lede nepalikus“, įrašytas Anglijoje vasario mėnesį. Įrašė, miksavo, masterį atliko bei šiek tiek klavišiniais prisidėjo Mark Elliot. Fleita įraše grojo Emma Reed. Viršelį nupiešė bei sumaketavo Julija Fediajevaitė. „Po trejų metų“ yra ankstesnių Algio Fediajevo muzikinių ieškojimų tęsinys. Čia daug dėmesio skiriama akustinės gitaros variacijoms tarp itin skirtingų skambesių ir nuotaikų, tarp ramybės ir iškrovos. Jis, kaip ir ankstesni, persmelktas psichodelinės dvasios ir skambesio. Čia dar daugiau melancholijos, dar ryškesni kontrastai, dar daugiau atvirumo ir laisvo melodijos bei teksto liejimosi. Atsiranda ir naujų instrumentų – pirmąsyk Algio kūryboje suskamba lap steel gitara, perkusija. Albumo pavadinimas – „Po trejų metų“ – gali atrodyti itin proziškas (juk ankstesnio albumo „Pėdsakų lede nepalikus“ išleidimą ir naujojo įrašus skiria treji metai), jame slypi nemenkas krūvis: treji metai tiek globaliai, tiek asmeniškai albumo autoriui buvo itin intensyvus, neįprastas, dramatiškas ir transformacijų kupinas laikotarpis.

Renginys yra projekto „Kūrybinė laboratorija: pažintis, įkvėpimas, pokytis“ dalis.

Renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka

Leave a Reply