KLAIPĖDOJE PRAŪŽĖ KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO INICIJUOTA STOVYKLA VAIKAMS

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) kartu su kūrybiškumo akceleratoriumi „Vivita Lithuania“ antrus metus iš eilės organizuoja stovyklą 8–12 m. vaikams „SuperHU“, kurios metu susijungia – dizainas, menas ir technologijos. Šiemet į stovyklos veiklas taip pat įsitraukė ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakultetas, stovyklautojus įsileidęs į savo erdves. Ši stovykla tai pastarųjų partnerių bendradarbiavimo rezultatas, kuris į komandinį darbą taip pat įtraukė ir Klaipėdos regione kuriančius menininkus. Tris savaites vykusios stovyklos metu vaikai galėjo susikurti: superherojaus bazę, superherojaus kostiumą bei superherojaus šalmą. Mentoriai lydėjo vaikus kūrybinio proceso metu, o vaikai išmaniai panaudojo ir jungė įvairias grafinio ir produkto dizaino, maketavimo, 3D, siuvimo technologijas, elektroniką ir net robotiką.

Darbas su mentoriumi. Arvido Jasmanio nuotr.
Darbas su mentoriumi. Arvido Jasmanio nuotr.

Šiemet į „SuperHU“ stovyklos veiklas aktyviai įsitraukė ir vietos menininkai – dailininkė Eglė Kontrimienė vaikams vedė užsiėmimą apie spalvas bei jų reikšmes superherojų kontekste. Skulptorius Alfonsas Lekavičius mokė susimodeliuoti savo šalmo formą. Grafikos dizaineris, VDA Klaipėdos fakulteto lektorius – Martynas Lapas, vaikams pasakojo apie ženklų reikšmę ir pamokė, kaip susikurti savo unikalų superherojaus ženklą, kurį vaikai galėjo atsispausti 3D spausdintuvu.

Penktadieniais vyko papildomos edukacinės dirbtuvės, kurių metu buvo kviečiami vaikai iš dienos centro „Dienvidis“. Šių užsiėmimų metų KKKC Meno kiemo rezidentės: Urtė Jasenka ir Žaneta Jasaitytė-Bessonovo, drauge su KKKC edukatorėmis, mokė vaikus, naudojant kūrybinį procesą, atrasti savo superherojaus savybes.

VDA LEKT. MARTYNAS LAPAS: VAIKAI – IŠALKĘ INFORMACIJOS

VDA lekt. Matynas Lapas. Arvido Jasmanio nuotr.
VDA lekt. Matynas Lapas. Arvido Jasmanio nuotr.

„Šiame projekte VDA Klaipėdos fakultetas dalyvavo kaip stovyklos partneris, na, o man teko garbė ir malonumas pabendrauti bei padirbėti su vaikais. Čia buvo mano „debiutinė stovykla“, pirmą kartą dalyvavau šių partnerių organizuojamoje stovykloje. Šiaip, viskas smagu, o vaikai labai žingeidūs. Buvo lengva dirbti, ko tikrai negalėjau numatyti, nes turiu panašaus darbo patirties. Dėl tos priežasties galvojau, kad bus labai, labai daug triukšmo ir chaoso, o čia atrodė, kad vaikai – išalkę informacijos ir žinių (šypsosi).  

Mes su visa grupe vieną dieną skyrėme ženklodarai. Vaikai susikūrė savo superherojaus ženklą, kurį vėliau panaudojo modeliuodami superherojaus kostiumą. Man buvo nuoširdžiai įdomu stebėti jų progresą, todėl dar keletą kartų – kitą stovyklos savaitę – užsukau pasižiūrėti, kaip jiems sekasi ir suspėjau pamatyti praktiškai jau pabaigtus kostiumus. VDA vardu džiaugiuosi, kad galėjome prisidėti prie šios stovyklos organizavimo ir, galvoju, kad tokių renginių vaikams Klaipėdoje galėtų būti dar daugiau (šypsosi)“.

PROJEKTO VADOVĖ VIKTORIJA MISIULĖ: ĮKVĖPTI VAIKUS – SVARBIAUSIA

Viktorija Misiulė (KKKC). Agnietės Skirmantienės nuotr.
Viktorija Misiulė (KKKC). Agnietės Skirmantienės nuotr.

„Manau, kad Klaipėdoje tokio pobūdžio stovyklų poreikis yra didžiulis. Vaikai turėjo unikalią galimybę dirbti su puikiais mentoriais bei menininkais. Stovykloje ir papildomose užsiėmimuose sudalyvavo daugiau nei 100-as vaikų iš Klaipėdos miesto bei regiono. Jeigu stovyklos patirtys – bent vienam vaikui –  suteiks įkvėpimo ir toliau domėtis: elektronika, tekstile, robotika arba menais, mes jau pasiekėme daug. Esu dėkinga už partnerystę „Vivita Lithuania“ bei VDA Klaipėdos fakultetui ir visiems kitiems prisidėjusiems. O taip pat ir Lietuvos kultūros tarybai, už suteiktą finansavimą, kurio dėka stovykla vaikams šiemet galėjo vykti nemokamai“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

KKKC informacija

Leave a Reply