Klaipėdoje bus pristatyta knyga „Kas mūsų – kova įgysim“

Spalio 26 d. 18 val. Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) vyks pirmasis knygos „Kas mūsų – kova įgysim“ pristatymas. Renginyje dalyvaus leidinio autorius, istorikas, buvęs žvalgybos pareigūnas Severinas Vaitiekus ir istorikas dr. Vasilijus Safronovas, o pokalbį moderuos žurnalistas Rimas Bružas.

„Lietuvių žvalgų vaidmuo ir indėlis į Klaipėdos sukilimą buvo gerokai reikšmingesnis ir svaresnis, nei įprastai tradiciškai manoma. Šioje knygoje Klaipėdos sukilimo organizavimas ir jo eiga atskleidžiami per specifinę žmogiškosios veiklos sritį – žvalgybą“, – naujoje savo knygoje rašo jos autorius S. Vaitiekus.

Autoriaus noras Klaipėdos sukilimą parodyti tokį, koks jis buvo, remiantis konkrečiais tų dienų dokumentais ir liudijimais, kai valstybės vadovai galėjo tik prognozuoti, o sukilimo dalyviai net ir to negalėjo daryti, nes, įvykiams pakrypus nepageidaujama linkme, atsitraukimo kelių kaip ir nebuvo. Pasekmės galėjo būti labai skaudžios tiek sukilimo dalyviams, tiek visai Lietuvos valstybei.

Knygoje atskleidžiamas lietuvių žvalgybos vaidmuo sujungiant Didžiąją ir Mažąją Lietuvą. Joje daug dėmesio skiriama žvalgams, Klaipėdos sukilimo dalyviams, prisiminti.

Knygą išleido Valstybės saugumo departamentas kartu su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru. Renginio partneris – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Renginys bus fotografuojamas visuomenės informavimo, viešinimo tikslais, padarytos nuotraukos bei vaizdo medžiaga gali būti skelbiama socialiniuose tinkluose, interneto svetainėse.

MLIM informacija

Leave a Reply